Zmena: Prievidza privíta strieborného Sekeru v piatokLorem ipsum dolor sit amet 26. 5. 2012 12:06

Autogramiádu s hokejistom Andrejom Sekerom zo „strieborného“ tímu pripravuje mesto Prievidza na piatok 1. júna o 15.30 h na Námestí slobody.

Predtým sa Andrej Sekera v spoločnosti Prievidžana Mgr. Igora Andrejkoviča, PhD., člena slovenského realizačného tímu - video trénera, stretne s mladými športovcami na besede a popoludní bude prijatý primátorkou mesta v obradnej miestnosti.

Obranca Andrej Sekera  ( *8.júna 1986) sa narodil v Bojniciach a základy hokeja sa naučil v Prievidzi. Počas strednej školy hrával v Trenčíne a ako 18-ročný odišiel do kanadskej ligy OHL, kde hral za Owen Sound. V roku 2004 si ho vo vstupnom drafte NHL vybral v treťom kole zo 71. miesta klub Buffalo Sabres, s ktorým podpísal 14. júla 2006 trojročný kontrakt. V NHL debutoval 9. decembra 2006 proti Montrealu Canadiens. Prvý bod v NHL zaznamenal 26. októbra 2007 v zápase proti Floride, prvý gól strelil 28. novembra 2007 proti St. Louis. V ostatnej sezóne odohral za Buffalo 69 zápasov a pripísal si tri góly a 10 asistencií.

Jeho prvým významným podujatím bol svetový šampionát v Kanade v roku 2008. Slovensko nepostúpilo zo základnej skupiny po prehrách s Nemeckom a Fínskom. V zápasoch o udržanie zdolalo Slovinsko 5:1 a 4:3 (po samostatných nájazdoch). Sekera bol vyhlásený spolu s Višňovským a Lašákom za najlepších hráčov Slovenska. Tréner Ján Filc ho nominoval aj na MS 2009 vo Švajčiarsku. Slovensko nepostúpilo z osemfinálovej skupiny a obsadilo 10. miesto. Sekera bol vyhlásený za jedného z troch najlepších hráčov Slovenska. Na MS 2011 v Bratislave pre zranenie nehral.

MS 2012 v ľadovom hokeji vo Fínsku znamenali pre Andreja Sekeru prvý vzácny kov. Odohral 10 zápasov, 2 krát úspešne skóroval a asistenciu si pripísal v 7 prípadoch. Striebornú medailu vybojoval s mužstvom Slovenska pod vedením trénera Vladimíra Vůjteka.

Slovensko na   MS 2012 (4. - 20. mája v Helsinkách a Štokholme)
 
Brankári: Ján Laco (HC Lev Poprad, SR/KHL), Peter Hamerlík (HC Oceláři Třinec, ČR), Július Hudáček (Södertälje SK, Švéd.),
 
Obrancovia: Ivan Baranka (Spartak Moskva, Rus./KHL), Michal Sersen (HC Sparta Praha, ČR), Tomáš Starosta (Jugra Chanty-Mansijsk, Rus./KHL), René Vydarený (HC České Budějovice, ČR), Kristián Kudroč (Ässät Pori, Fín.), Andrej Sekera (Buffalo Sabres/NHL), Zdeno Chára (Boston Bruins/NHL), Dominik Graňák (OHK Dinamo Moskva, Rus./KHL)
 
Útočníci: Milan Bartovič (Bílí Tygři Liberec, ČR), Mario Bližňák (HC Sparta Praha, ČR), Marcel Hossa (Dinamo Riga, Lot./KHL), Marek Hovorka (Rytíři Kladno, ČR), Juraj Mikúš (TPS Turku, Fín.), Tomáš Surový (CSKA Moskva, Rus./KHL), Rastislav Špirko (Lev Poprad, SR/KHL), Branko Radivojevič (Atlant Mytišči, Rus./KHL), Michel Miklík, Marcel Haščák (obaja HC Košice), Libor Hudáček, Miroslav Šatan (obaja HC Slovan Bratislava), Tomáš Tatar (Grand Rapids Griffins/AHL), Tomáš Kopecký (Florida Panthers/NHL), Michal Handzuš ( San Jose Sharks/NHL).
 
Realizačný tím: Otto Sýkora (generálny manažér), Vladimír Vůjtek (tréner), Jerguš Bača (asistent trénera), MUDr. Jozef Kubašovský (lekár), Igor Andrejkovič (video tréner), Roman Švantner (kondičný tréner), Branislav Prokop (fyzioterapeut), Michal Malina (masér), Samuel Petráš (výstrojový manažér), Peter Dobiaš (médiá).


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri