Zlato z majstrovstiev sveta je v Prievidzi20. 2. 2014 11:46

Prednedávnom sme na tomto mieste uverejnili informáciu o úspechu nevidiaceho športovca Milana Lackoviča na ME v halovom veslovaní. Vtedy si  člen Slovenskej asociácie halového veslovania a VK Sĺňava Piešťany  z  Kodane  priniesol domov  trofej najvzácnejšiu a túžbu zúčastniť sa 16. februára 2014  33. Majstrovstiev sveta v halovom veslovaní - CRASH-B Sprints 2014 v americkom Bostone.

Sme veľmi radi, že želanie, ktoré sme vtedy vyslovili, sa splnilo a že   podpora Hornonitrianskych baní, a.s. Prievidza a Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave/IFBLR Piešťany, kde študuje,  umožnili Milanovi Lackovičovi,  aby sa v sprievode  trénera  Pavla  Kuhajdu  na tomto prestížnom šampionáte zúčastnil.

Opäť stál na stupni najvyššom a s novým rekordom SR 3:01,3 v pretekoch na 1 000 m získal titul svetového šampióna  a stal sa víťazom  kategórie  mužov s pohyblivými nohami, kde pretekalo 24 súťažiacich. Na druhom mieste skončil  Kanaďan David Blair s časom 3:03,9 a tretí stupienok patril  Rusovi Dimitriovi Alexievovi s časom 3:13,1.

Minulý rok začal Milan Lackovič  aj s prípravou na vode a jeho cieľom snaženia je "doveslovať" až  na letnú paralympiádu v Riu 2016. Želáme mu, aby sa mu podarilo naplniť aj túto métu.


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri