Zlato z Chorvátska pre karatistku Dianovú29. 1. 2018 13:11

Mladé nádeje prievidzského karate, ale aj ostrieľané pretekárky vycestovali na medzinárodný turnaj do chorvátskeho Samoboru.

V kategórii do 12 rokov postupovali cez svoje súperky Simona Mišejová a Sára Dianová až po semifinále, kde Mišejová prehrala tesne 3:2, rovnako prehrala aj v boji o bronz a skončila piata. Na opačnej strane pavúka mala viac športového šťastia Dianová, ktorá rovnakým pomerom vlajok postúpila do finále a zvíťazila na Bieloruskou reprezentantkou. V chlapčenskej kategórii do 12 rokov peknými výkonmi porážal svojich súperov Samuel Chalupčík, až kým nenarazil na súpera z Talianska, ktorý ho v konkurenčne nabitej nepotiahol o súboje o bronz.

Družstvo bronzové
Mladé družstvo v zložení Simona Mišejová, Laura Dianová a Sára Dianová prehrali v semifinále s domácim tímom tesne 2:3 a obsadili tretie miesto. Ema Brázdová strieborná s miestenkou na Majstrovstvá Európy. V kategórii do 21 rokov sa na tatami postavili ostrieľané pretekárky. Nikolete Merašickej žreb doprial medailistku z predošlých ME Durdjevic zo Srbska na ktorú nestačila a porúčala sa zo súťaže z prvého kola. Na opačnej strane pavúka Ema Brázdová postúpila cez Maďarku, reprezentantky Čiernej Hory a Bosny a Hercegoviny. Vo finále prehrala tesne 3:2 so Sterk z Maďarska.

Správa NŠC 
„Staršie dievčatá podali profesionálny výkon, pre Brázdovú to bola predposledná previerka pred blížiacimi sa ME kadetov a juniorov v ruskom Sochi, kde vycestujeme budúci týždeň. Ešte predtým je však seniorská liga v Paríži, hneď po ME Slovenská Univerziáda a ďalšia liga v Dubaji. Nabitý program nám dopĺňa začínajúca sezóna žiakov,“ objasňuje trénerka Čierna.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri