Žiak ZŠ, Ulica P. J. Šafárika získal ocenenie Pamätný list svätého GorazdaLorem ipsum dolor sit amet 9. 12. 2020 08:46

Ocenený Patrik Blažek je žiak 9.ročníka v ZŠ, Ulica P. J. Šafárika 3 v Prievidzi. Počas svojho štúdia sa zapájal  do viacerých športových súťaží, ale aj do súťaží v cudzom jazyku, kde sa mu viackrát darilo.

Najcennejšie ocenenie, 1.miesto, získal v roku 2016 celoslovenskom kole v tvorbe cudzojazyčných komiksov. Úlohou súťažiacich bolo vytvoriť krátky komiksový príbeh pozostávajúci zo 4-5 obrázkov veľkosti A4 v inom ako materinskom jazyku. Súťažiaci si mohli vybrať z viacerých tém a využiť aj svoj zmysel pre humor a to sa Patrikovi vydarilo.

Počas svojho štúdia dosahoval veľmi dobré vzdelávacie výsledky. Jeho veľkou vášňou je ryžovanie zlata, ktorému sa venuje od svojich desiatich rokov. Patrika veľmi zaujíma histórie ryžovania a ťažby zlata na hornej Nitre. Na svoju prvú súťaž v ryžovaní sa prihlásil, keď mal 11 rokov a odvtedy žne úspechy. Spolu získal 25 ocenení a v roku 2017 sa stal medzinárodným juniorským majstrom Rakúska a Poľska. Tento rok mu pribudla najcennejšia pozlátená medaila majstra sveta v juniorskej kategórii.

Vzhľadom na situáciu na Slovensku mu bolo ocenenie poslané a odovzdala mu ho p. riaditeľka Mgr. Helena Konečná.


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri