Žiačka z obchodnej akadémie predstaví svoj projekt v celoštátnom fináleLorem ipsum dolor sit amet 13. 5. 2015 19:07

Žiačka Obchodnej akadémie Prievidza, Simona Rendeková, uspela v súťaži Môj nápad pre región a postúpila do celoštátneho finále. V súťaži prezentovala svoj projekt Pánske domy hornej Nitry.

V Banskej Bystrici sa 12. mája stretli trinásti súťažiaci a bojovali o štyri postupové miesta v súťaži Môj nápad pre región. Súťaž organizuje nezisková organizácia Junior Achievement Slovensko v rámci programu Podnikanie v cestovnom ruchu. Krajskými kolami sa súťažiaci prebojujú na celoštátnu súťaž.

Žiačka Obchodnej akadémie v Prievidzi, Simona Rendeková, prezentovala svoj projekt Pánske domy hornej Nitry. Vedúcim jej projektu bol Stanislav Malega, odborne ho konzultovala Iveta Géczyová, riaditeľka Hornonitrianskeho múzea v Prievidzi. Žiačke sa podarilo získať v silnej konkurencii postupové tretie miesto. Projekt postúpil medzi desať najlepších prác Slovenska a 10. júna bude v Banskej Bystrici bojovať o umiestnenie v celoštátnom finále.

V projekte žiačka spracovala 22 pánskych domov, hradov, zámkov, kaštieľov a kúrií, pričom sa bližšie zamerala na kaštieľ v Čereňanoch. Práca obsahuje fotodokumentáciu, bulletiny, 3D projekciu, CD-rom aj mapy. „Som veľmi rada, že projekt zaujal, a že som postúpila. Samozrejme musím poďakovať konzultantke a vedúcemu práce. Do finále máme ešte tri týždne, takže ešte môžem na projekte popracovať,“ hovorí po súťaži Simona Rendeková.

Z úspechu sa, samozrejme, teší aj konzultantka Iveta Géczyová. „Konzultantku pre projekty Obchodnej akadémie v Prievidzi, v programe Podnikanie v cestovnom ruchu, robím viac rokov. Je milé prijať telefonát, v ktorom žiačka po súťaži oznámi, že projekt, na ktorom ste sa odborne podieľali, mal úspech. Držím palce do finále,“ dodáva.

Stanislav Malega, Obchodná akadémia Prievidza


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri