Žiačka z obchodnej akadémie predstaví svoj projekt v celoštátnom fináleLorem ipsum dolor sit amet 13. 5. 2015 19:07

Žiačka Obchodnej akadémie Prievidza, Simona Rendeková, uspela v súťaži Môj nápad pre región a postúpila do celoštátneho finále. V súťaži prezentovala svoj projekt Pánske domy hornej Nitry.

V Banskej Bystrici sa 12. mája stretli trinásti súťažiaci a bojovali o štyri postupové miesta v súťaži Môj nápad pre región. Súťaž organizuje nezisková organizácia Junior Achievement Slovensko v rámci programu Podnikanie v cestovnom ruchu. Krajskými kolami sa súťažiaci prebojujú na celoštátnu súťaž.

Žiačka Obchodnej akadémie v Prievidzi, Simona Rendeková, prezentovala svoj projekt Pánske domy hornej Nitry. Vedúcim jej projektu bol Stanislav Malega, odborne ho konzultovala Iveta Géczyová, riaditeľka Hornonitrianskeho múzea v Prievidzi. Žiačke sa podarilo získať v silnej konkurencii postupové tretie miesto. Projekt postúpil medzi desať najlepších prác Slovenska a 10. júna bude v Banskej Bystrici bojovať o umiestnenie v celoštátnom finále.

V projekte žiačka spracovala 22 pánskych domov, hradov, zámkov, kaštieľov a kúrií, pričom sa bližšie zamerala na kaštieľ v Čereňanoch. Práca obsahuje fotodokumentáciu, bulletiny, 3D projekciu, CD-rom aj mapy. „Som veľmi rada, že projekt zaujal, a že som postúpila. Samozrejme musím poďakovať konzultantke a vedúcemu práce. Do finále máme ešte tri týždne, takže ešte môžem na projekte popracovať,“ hovorí po súťaži Simona Rendeková.

Z úspechu sa, samozrejme, teší aj konzultantka Iveta Géczyová. „Konzultantku pre projekty Obchodnej akadémie v Prievidzi, v programe Podnikanie v cestovnom ruchu, robím viac rokov. Je milé prijať telefonát, v ktorom žiačka po súťaži oznámi, že projekt, na ktorom ste sa odborne podieľali, mal úspech. Držím palce do finále,“ dodáva.

Stanislav Malega, Obchodná akadémia Prievidza


Info servis