Zbierkový fond mestskej galérie6. 11. 2013 07:45

Už je tomu rok, čo dostalo pôvodné kino Baník nový život a stalo sa Art Point centrom. Za tento čas vytvorilo občianske združenie Art Point s podporou mesta Prievidza a Kultúrneho a spoločenského strediska rôznorodý priestor, v ktorom sa spája kultúra, umenie a zážitok. Pod jednou strechou je tak v Art Point centre Art galéria, art shop, kaviareň a sála na kultúrne podujatia. Najnovšie pribudol aj zbierkový fond umeleckých obrazov. 

„Po roku existencie mestskej galérie je zámerom tvorcov galérie pracovať na vytváraní a rozširovaní zbierkového fondu Art galérie. Jeho súčasťou by mali byť originálne diela či už regionálnych, slovenských i zahraničných autorov, “ priblížila zámer galérie riaditeľka Kultúrneho a  spoločenského strediska Petra Štefániková.

Medzi prvé diela v zbierkovom fonde budú patriť aj dve diela zo súkromnej zbierky primátorky mesta Prievidza Kataríny Macháčkovej, ktorá ich pri príležitosti prvého výročia venovala mestskej galérii.

Ďalšie rozširovanie a dopĺňanie zbierkového fondu Art galérie sa bude realizovať prostredníctvom darovania diel. Cieľom je vytvoriť ucelenú kolekciu najmä autorov z regiónu doplnenú o príležitostné diela iných autorov. Diela sa dostanú do vlastníctva mesta Prievidza a spravovať ich bude občianske združenie Art Point, ktoré spravuje aj Art galériu - galériu mesta Prievidza.

Do zbierkového fondu je možné darovať obrazy po predchádzajúcej konzultácii s predstaviteľmi mestskej galérie.
 


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri