Zbierka pre výskum rakoviny27. 5. 2013 07:50

Verejná zbierka Beh pre život sa v utorok 21. mája 2013 dostala aj do Prievidze.

Beh pre život je už tradičná séria nesúťažných charitatívnych behov organizovaná Nadáciou Tesco. Tento rok podujatie oslavuje šieste narodeniny a má pred sebou zatiaľ veľký cieľ – vybrať 85-tisíc eur na kúpu unikátneho prístroja NanoSight, ktorý svojou schopnosťou merať objekty v nanosvete umožní pochopiť "dorozumievanie" zdravých buniek s nádorovými bunkami a pomôže pri vývoji nových diagnostických metód pri onkologických ochoreniach.

Beh pre život je akcia pre účastníkov každého veku a fyzickej kondície. Nemusíte byť športovci, dokonca nemusíte ani bežať. Štvorkilometrovú trasu v centre mesta môžete prejsť krok za krokom a urobiť si tak príjemnú prechádzku s celou rodinou, s priateľmi alebo so psom.

Nadácia Výskum rakoviny  organizuje verejnú zbierku v obchodoch Tesco, ale aj v uliciach miest. Verejná zbierka má otvorený osobitný účet 2434842458/0200 a je schválená Ministerstvom vnútra SR.

Do zbierky v Prievidzi od 21. do 24. mája sa už tradične zapoja študenti Gymnázia Vavrinca Benedikta Nedožerského v Prievidzi.

Milí Prievidžania! Neobíďte našich dobrovoľníkov vo výrazných tyrkysových tričkách, s označenými pokladničkami a tovarom na predaj: „potítkami“, šiltmi a náramkami s logom podujatia. Prispejte na prístroj, ktorý bude výrazným pomocníkom výskumníkov v boji s nádorovými ochoreniami.  

Ďakujeme!

Informácie: Ján Juráš, manažér Nadácie Výskum rakoviny, 0905 716 851; jan@juras.sk
www.nvr.sk; www.behprezivot.sk


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri