Zápasníci ZK BANÍK na turnaji v Modranoch14. 5. 2014 13:11

Dňa 10. 5. 2014 sa v  športovej hale v Modranoch konal turnaj v zápasení grécko-rímskym štýlom „O pohár starostu obce“.

Zápasnícky klub Baník Prievidza reprezentovalo 10 mladých borcov. Turnaja sa zúčastnilo 151 účastníkov z 20 klubov z piatich štátov Európy (Slovensko, Česko, Maďarsko, Bosna a Hercegovina, Srbsko). Pod vedením trénerov Libora Mokrého st., Libora Mokrého ml. a Romana Murína sa postavili žiaci z Prievidze proti svojim súperom a domov priniesli niekoľko cenných kovov.
Strieborné medaile získali Dominik KRAUSKO v hmotnostnej kategórii do 28 kg a Dávid ŠMÁTRALA v hmotnostnej kategórii do 33 kg. Dominik SÍKORA získal v hmotnostnej kategórii do 24 kg bronzovú medailu. Ďalší zápasníci prievidzského Baníka na cenné kovy nesiahli avšak bojovali statočne.

Pretekári ZK Baník Prievidza na turnaji v Modranoch:

Dominik SÍKORA
Nikolas BEŠINA
Patrik PUCHER
Dominik KRAUSKO
Dávid ŠMÁTRALA
Tomáš BERKI
Martin ŠUMICHRAST
Peter DRDUL
Marek HLÁSNY
Rastislav LAUKO

Na turnaji v Modranoch sa zúčastnila aj mladšia žiacka Nikola RUSOVÁ, ktorá reprezentovala Zápasnícky klub MLADOSŤ Prievidza v kategórii starších žiačok do 50 kg. Turnajom prechádzala pomerne ľahko, podľahla až vo finále svojej súperke z Maďarska.

Nikola je veľmi dobre pripravená, tréningy berie svedomito, pravidelne sa zúčastňuje reprezentačných zrazov ženských zložiek, zápasenia sa nebojí, prehra ju mrzí, bolesť znáša, vie zaťať zuby, čo väčšina dievčat a vôbec žiakov v jej veku nedokáže.“ – povedal o výkone Rusovej tréner Roman Murín.

Autor: Libor Mokrý


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri