Zápasníci z Prievidze bodovali aj vo februáriLorem ipsum dolor sit amet 17. 2. 2014 14:20

Prvá polovica februára bola úspešná pre prievidzských zápasníkov, svoje kvality predviedli hneď v troch turnajoch.

Prvého februára sa mladí zápasníci Baníka Prievidza a zápasníčky z Mladosti Prievidza zúčastnili Medzinárodného turnaj v Bratislave. V silnej konkurencii zápasníkov zo Slovenska, Maďarska, Poľska a Čiech sa nestratili a obsadili medailové priečky.
Nikola Rusová do 54 kg – 2. miesto
Kristián Lichner do 85 kg – 3. miesto
Pretekári ZK Baník Prievidza Nemec, Solnica, Berki a Šumichrast sa neumiestnili. Darilo sa však Ivane Uhlárovej,  ktorá porazila poľskú reprezentantku a nominovala sa na medzinárodný turnaj kadetiek do Maďarska ako reprezentantka SR.

V sobotu 8. februára sa v telocvični ZK Dunajplavba Bratislava konalo I. kolo Oblastnej žiackej ligy v zápasení voľným štýlom. Do bojov o body zasiahli žiaci z Prievidze, Partizánskeho, Bratislavy, Nitry, Dunajskej Stredy, Považskej Bystrice, Bánoviec nad Bebravou a Trenčína. Najviac sa darilo nováčikom zo ZŠ Dobšinského Viktorovi Solnicovi a DomikoviSíkorovi, ktorí dokázali poraziť všetkých svojich súperov. Celkovo sa zápasníci z Prievidze umiestnili na 6. mieste.

Tretiu februárovú sobotu sa zápasníci ZK Baník Prievidza zúčastnili Veľkej ceny Plzně v zápasení voľným štýlom. Na turnaji štartovalo 182 pretekárov z 25 oddielov zo Slovenska, Čiech a Nemecka. z Prievidžanov sa najviac darilo Tomášovi BERKIMU, ktorý získal zlato medzi prípravkármi do 30 kg. Na stupeň víťazov sa postavil aj Denis NEMEC, ktorý získal bronz medzi staršími žiakmi do 73 kg. Na turnaji štartovali aj prípravkári Šumichrast, Šmátrala a Krausko, ktorí sa neumiestnili.
„Chlapci mali zlý začiatok. Okrem Tomáša Berkiho všetci prehrali už svoje prvé stretnutia. Máme pred sebou ešte veľa práce čo sa týka sebavedomia a istoty. Zápasenie je šport, kde strach musí mať súper, inak sa vyhrať nedá. My však nezabúdame, že pracujeme  s deťmi a celý proces výchovy mladého zápasníka je dlhodobá záležitosť. Po prvom kole sme zvoli motivačný rozhovor ako formu nakopnutia našich borcov, čo sa ukázalo ako dobré rozhodnutie. Na žinenku nastupovali úplne iní chalani ako v prvom kole a súperi to aj pocítili. Samozrejme, slzy a bolesť nechýbali ani na našej strane. To však patrí k zápaseniu a chlapci vedia, že aj prehra patrí k životu. Nikdy sa však nesmú vzdať a bojovať až za hranice svojich možností. Chalani naberajú skúsenosti, mali možnosť vyskúšať súperov zo zahraničia, Čechov, Nemcov ale aj malých Kazachov.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri