Zahlasujte za obnovu vyhliadky na Mariánskom vŕšku27. 4. 2021 10:47

V rámci akcie Ahoj, krásne Slovensko mesto Prievidza súťaží s projektom obnovy vyhliadky na Mariánskom vŕšku. Chceme, aby bolo toto miesto naozaj dôstojným pamätníkom časov minulých a príjemným priestorom na stretnutia, relax súčasníkov.  Výsledkom bude miesto blízko centra ponúkajúce nenáročnú prechádzku, príjemné stretnutia, poznanie histórie aj krásny výhľad na okolité obce pod pohorím Vtáčnik i samotné pohorie.

HLASUJTE TU: https://www.ahojkrasneslovensko.sk/projekty/prievidza/

Mariánsky vŕšok si pamätá najstaršiu históriu nášho mesta. Lokalizácia Prievidzského hradu, ktorý je písomne doložený od roku 1276 sa predpokladá práve na tomto mieste. Terajší Kostol Nanebovzatia Panny Márie bol kedysi hradnou súčasťou.

V areáli hradného vrchu sa na jeho úpätí nachádza skalný útes, na jeho vrchole je vyhliadka – objekt záujmu nášho projektu.

Vyhliadka nám nedá zabudnúť na minulé a zároveň nás nabáda uvažovať o tom, čo príde. Chceme, aby bolo toto miesto naozaj dôstojným pamätníkom časov minulých a príjemným priestorom na stretnutia, relax súčasníkov. Chceme miesto skrášliť, zveľadiť, dosiahnuť, aby jeho zanedbaný stav nedával priestor k jeho devastácii, aby sa nespoločenské správanie tam, stalo neprijateľným. Výsledkom bude miesto blízko centra ponúkajúce nenáročnú prechádzku, príjemné stretnutia, poznanie histórie aj krásny výhľad na okolité obce pod pohorím Vtáčnik i samotné pohorie.

Vyrovnáme dlažbu vyhliadky, osadíme peknú kruhovú lavičku okolo kríža, skrášlime informačné tabule, vymeníme odpadkový kôš. A aby efekt našej snahy stál za to, očistíme, natrieme zábradlie okolo vyhliadky a vyzbierame konáre v okolí.

Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri