Začali osvetľovať priechody13. 8. 2015 12:56

Dňa 5.augusta 2015 sa začalo s realizáciou projektu: Osvetlenie priechodov pre chodcov v Prievidzi. Celkovo sa Prievidza bude v nasledujúcich týždňoch dočká osvetlenia až 28 priechodov pre chodcov.

V meste Prievidza sa začali výkopové práce pre osvetlenie priechodov pre chodcov. Tento projekt počíta s osvetlením priechodov pre chodcov na ul. Bojnická cesta, A. Hlinku, Hviezdoslavova, Mariánska, Nováckeho, V. Clementisova, Ľ. Ondrejova a Nábrežná. V tomto období bude osvetlených až 28 priechodov pre chodcov. „Oproti minulým rokom je to značný nárast, pretože v priebehu rokov 2011 až 2014 bolo osvetlených 7 priechodov a to päť na Bojnickej ceste, jeden na Nábrežnej ulici a jeden na Riečnej ulici,“ uviedla primátorka mesta Katarína Macháčková.

Predpokladaný termín ukončenia realizácie celého projektu je naplánovaný  na október tohto roka. Mesto Prievidza má na tieto práce vyčlenených vo svojom rozpočte sumu 92 tisíc eur.

V období medzi rokmi 2011 až 2014 sme na osvetlenie používali stožiare s výškou 6 metrov a svietidlá, ktoré mali halogenidové 150W výbojky s teplotou chromatičnosti 4000K teda biele svetlo. V projekte, ktorý sme začali realizovať teraz použijeme rovnaké 6 metrov vysoké stožiare, ale použijeme svietidlá na báze LED s rovnakými parametrami pri výrazne nižšom príkone 80W,“ uzavrel Matúš Richter z Technických služieb mesta Prievidza.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri