Z Necpál do Necpál a späťLorem ipsum dolor sit amet 18. 7. 2018 14:00

Asi takto to funguje už jedenásty rok medzi obyvateľmi prievidzskej mestskej časti Necpaly a obyvateľmi obce Necpaly pri Martine.

Návštevy na tejto trase sa stali pravidelnými, pretože si ich obyvatelia navzájom „padli do oka“. Našli sa vďaka jednému nápadu a necpalské puto ich spája vďaka veselým povahám, srdečnosti, vzájomnej pohostinnosti a zmyslu pre humor. Stali sa navzájom neodmysliteľnými hosťami podujatí, ktoré počas roka organizujú. Necpalania z Turca, ako sme ich v Prievidzi začali nazývať, sa veľmi radi zúčastňujú spoločenských ale i súťažných podujatí, ako je varenie šúľancov a bezkontaktný futbal (ŠuFut Necpaly), Deň dobrých susedov, ale bolo ich možné vidieť aj na oslavách 660. výročia alebo fašiangovom pochovávaní basy.

Naši prievidzskí Necpalania navštívili túto podhorskú obec viackrát pri rôznych príležitostiach, no vlani i tento rok oživili ich jedinečné podujatie – Medobranie a vodosláva, keď prišli na Turiec oblečení ako včely a s medveďom a kvetinou spestrili návštevníkom tento sladký sviatok. Pevné priateľské puto vždy utužia spoločným posedením, pohostením, spevom i tancom. Pri týchto podujatiach či už u nás alebo na Turci často účinkuje aj hudobná skupina Necpalanka. Rovnako to bolo aj tento rok na sviatku medu a vody, ktorého sa zúčastnili aj členovia speváckej skupiny Dúbrava pri Dennom centre Necpaly.
Družba teda nadobúda čoraz širší záber a zostáva veriť že dobrá nálada a spoločné podujatia budú ešte dlho dôvodom na priateľstvo medzi Necpalmi a Necpalmi.

TEXT: K. Ďurčová


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri