XXII. ročník Memoriálu Alexandra Schuta už pozná súťažiacichLorem ipsum dolor sit amet 8. 4. 2016 09:33

Dvadsiaty druhý ročník Memoriálu Alexandra Schuta v basketbale neregistrovaných hráčov už pozná svojich účastníkov. O postup do finálovej skupiny a následne o celkové prvenstvo zabojuje sedemnásť tímov.

Do Memoriálu Alexandra Schuta sa zapoja tímy nielen z nášho okresu ale aj z iných regiónov. Jedným z nich je tradičný účastník z Lučenca, druhým nováčik na turnaji zo Žiliny. Jednotlivé družstvá boli vyžrebované do štyroch základných skupín, z ktorých víťazi postúpia do finálovej skupiny, v ktorej sa rozhodne o celkovom víťazovi turnaja. Finálová skupina je naplánovaná na sobotu 14. mája. Prvenstvo bude opäť obhajovať družstvo Avita team,“ prezradil Branislav Bucák, predseda organizačného výboru turnaja.

Žreb skupín
V základnej skupine Petra Jančuru sa v nedeľa 1. mája od 8. hod stretnú: North stars, Ladoborci, Devils, NBA a Ráztočno. V skupine Branislava Jašša si v rovnaký deň od 14. hod zmerajú sily: Dart club, MBL Žilina, ESO Fans Lučenec, Dobrý ročník. V skupine Karola Vargu v nedeľa 8. mája od 8.00 proti sebe nastúpia: Just for fun, ABS, BJ–Team, Milforok Pouličná katastrofa. O poslednú miestenku do finálovej skupiny v základnej skupine Mariána Stopku v nedeľa 8. mája od 14. hod zabojujú Miki bar team, Break, Avita team a Team AND 1.

Pamätné finále
Jednotlivé základné skupiny Memoriálu Alexandra Schuta v basketbale neregistrovaných hráčov sú pomenované po bývalých vynikajúcich basketbalistoch Prievidze.„Všetci boli členmi nášho družstva, ktoré v sezóne 1988/89 pod taktovkou Jána Hluchého vybojovalo pre Prievidzu historický prvý titul vo federálnej lige po pamätnom finále so Spartou Praha,“ priblížil Jozef Dadík, člen organizačného výboru turnaja. Počas jednotlivých skupín organizátori  bližšie predstavia úspechy spomínaných hráčov. Viacerí prisľúbili aj svoju účasť na turnaji.


Alexander Schut (27. júna 1932  - 28. júna 1993 ); novinár a organizátor športu, ktorého meno nesie turnaj.

Info na www.prievidza.sk, www.pdbasket.com


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri