Vyzbierali 600 eur na pomoc deťom v AfganistaneLorem ipsum dolor sit amet 25. 12. 2013 23:04

Žiaci 2. A triedy Obchodnej akadémie v Prievidzi, už šiestykrát organizovali zbierku pre afgánske deti. Spolu s priateľmi Obchodnej akadémie v Prievidzi pomohli prostredníctvom občianskeho združenia Človek v ohrození zabezpečiť náklady na jednoročné školné pre 13–ročnú Farahnaz Sayed Khan Agha z Afganistanu.

Škola v Afganistane pre deti nie je samozrejmosťou. Tisícky z nich, často siroty alebo polosiroty, pracujú na ulici a predajom drobného tovaru sa snažia pomôcť uživiť svoju rodinu. Hoci ako každé deti majú svoje sny a radi by sa stali lekármi, učiteľmi či vedcami, vymeniť školu za ulicu si nemôžu dovoliť. Žiaci 2. A triedy Obchodnej akadémie v Prievidzi, už šiestykrát zorganizovali zbierku, v ktorej sa snažili vyzbierať peniaze na školné pre afgánske deti. Tentoraz zbierali prostriedky pre 13–ročnú Farahnaz Sayed Khan Agha. Vyzbieralo sa spolu 600 eur. Keďže školné pre Farahnaz Sayed Khan Agha predstavuje sumu približne 330 eur, žiaci sa budú podieľať aj na adopcii ďalšieho školáka z Afganistanu.

V rámci programu adopcií na diaľku v spolupráci s afganskou organizáciou Aschiana dostane rodina od darcu mesačný príspevok, aby dieťa nemuselo pracovať. V danom čase sa rodina zaviaže, že umožní dieťaťu vzdelávanie v štátnej škole. Pracovníci občianskeho združenia Človek v ohrození sú s adoptovanými deťmi v pravidelnom kontakte. Dvakrát ročne darcovia dostanú fotografie a listy od adoptovaných detí a ich študijné výsledky.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri