Výstava Výtvarná Prievidza otvára 2. rok existencie Art galérie – Galérie mesta PrievidzaLorem ipsum dolor sit amet 9. 10. 2013 15:48

Už je tomu rok, čo dostalo pôvodné kino Baník nový život a stalo sa Art Point centrom.

Za tento čas vytvorilo občianske združenie Art Point s podporou mesta Prievidza a Kultúrneho a spoločenského strediska rôznorodý priestor, v ktorom sa spája kultúra, umenie a zážitok. Pod jednou strechou je tak v Art Point centre Art galéria, art shop, kaviareň a sála na kultúrne podujatia.
Prvé narodeniny oslávia v Art Point centre výstavou Výtvarná Prievidza, ktorá bude prezentovať diela výtvarníkov z mesta Prievidza. Vernisáž sa koná v piatok 11. októbra 2013 o 17.00 h a bude zároveň oslavou narodenín Art Point centra a Art galérie – Galérie mesta Prievidza.
Po roku existencie je zámerom tvorcov galérie pracovať na vytváraní zbierkového fondu Art galérie. Jeho súčasťou by mali byť originálne diela či už regionálnych, slovenských a zahraničných autorov. Práve na vernisáži výstavy Výtvarná Prievidza sa budú mať možnosť návštevníci dozvedieť bližšie informácie o galerijnom fonde, jeho tvorbe a cieľoch. Medzi prvé diela, budú patriť od vernisáže aj dve diela zo súkromnej zbierky primátorky mesta Prievidza, JUDr. Kataríny Macháčkovej, ktorá ich pri tejto príležitosti venuje.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri