Výstava Výtvarná Prievidza otvára 2. rok existencie Art galérie – Galérie mesta PrievidzaLorem ipsum dolor sit amet 9. 10. 2013 15:48

Už je tomu rok, čo dostalo pôvodné kino Baník nový život a stalo sa Art Point centrom.

Za tento čas vytvorilo občianske združenie Art Point s podporou mesta Prievidza a Kultúrneho a spoločenského strediska rôznorodý priestor, v ktorom sa spája kultúra, umenie a zážitok. Pod jednou strechou je tak v Art Point centre Art galéria, art shop, kaviareň a sála na kultúrne podujatia.
Prvé narodeniny oslávia v Art Point centre výstavou Výtvarná Prievidza, ktorá bude prezentovať diela výtvarníkov z mesta Prievidza. Vernisáž sa koná v piatok 11. októbra 2013 o 17.00 h a bude zároveň oslavou narodenín Art Point centra a Art galérie – Galérie mesta Prievidza.
Po roku existencie je zámerom tvorcov galérie pracovať na vytváraní zbierkového fondu Art galérie. Jeho súčasťou by mali byť originálne diela či už regionálnych, slovenských a zahraničných autorov. Práve na vernisáži výstavy Výtvarná Prievidza sa budú mať možnosť návštevníci dozvedieť bližšie informácie o galerijnom fonde, jeho tvorbe a cieľoch. Medzi prvé diela, budú patriť od vernisáže aj dve diela zo súkromnej zbierky primátorky mesta Prievidza, JUDr. Kataríny Macháčkovej, ktorá ich pri tejto príležitosti venuje.


Info servis