Výsledky druhého kola skríningového testovaniaLorem ipsum dolor sit amet 1. 2. 2021 11:08

Počas víkendu 30. a 31 januára 2021 sa v dočasných odberových miestach v Prievidzi otestovalo celkovo za celý víkend spolu 16900 osôb, z toho 156 testov bolo pozitívnych. Miera pozitivity teda bola 0,92 %.

V porovnaní s výsledkami prvého kola testovania na dočasných odberných miestach v Prievidzi minulý týždeň, poklesla miera pozitivity len o jednu desatinu. To, žiaľ, nie je dôvod na veľké nadšenie. Skôr na opatrnosť, minimalizáciu mobility a akýchkoľvek kontaktov. Ak už musíte niekam ísť, dôrazne odporúčame čo najdôslednejšie dodržiavať pravidlá ROR - rúško - odstup - ruky.

Okres Prievidza patrí medzi okresy, v ktorých za určené obdobie vykonané antigénové testy vykázali väčšiu mieru pozitivity. K viacerým výnimkám obmedzenia slobody a pohybu podľa uznesenia Vlády SR č. 30/2021 bude aj od stredy 3. februára 2021 do nedele 7. februára 2021 v okrese Prievidza potrebné sa preukázať negatívnym výsledkom RT-PCR testu alebo antigénového testu vykonaného od stredy 27. januára 2021. Ak ste sa doteraz nestihli dať otestovať, môžete využiť službu trvalého mobilného odberného miesta.

Odberné tímy tento víkend otestovali viac osôb ako minulý. A to aj napriek tomu, že bola ich prevádzka v nedeľu skrátená. Zdravotníci, administrátori, koordinátori, vojaci, mestskí policajti, mestskí úradníci, dobrovoľníci z Klubu priateľov CO a ďalší zainteresovaní vytvorili výborný tím. Ďakujeme všetkým za vynikajúcu prácu.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri