Výsadba lúčnych kvetov v Prievidzi12. 6. 2017 08:52

Správca zelene v Prievidzi prichádza s novinkou. V tomto roku chce skrášliť mestské verejné priestranstvá výsadbou lúčnych kvetov.

Počas mesiaca mesiaca máj bude spoločnosť TSMPD realizovať v Prievidzi výsadbu lúčnych kvetov. Výsadba lúčnych kvetov je v súčasnosti veľmi obľúbeným komunálnym trendom v celej Európe. Prievidza chce nasledovať nový smer v oblasti záhradnej architektúry. Ten má za úlohu vniesť do mestských sídlisk a parkov krásu kvetov a voľnej prírody. Kvetné lúky sa vyznačujú svojimi nízkymi nákladmi na údržbu, bez potrebnej pravidelnej starostlivosti ako polievanie, hnojenie a kosenie.

RTV Prievidza:

Zamestnanci TSMPD budú vysádzať trvalkové zmesi spolu s letničkovými zmesami. V pláne je výsadba troch druhov kombinácií.

Prvá kombinácia pozostáva zo 16 druhov kvetov tvorená z letničiek, dvojročiek a trvaliek. V tejto zmesi vykvitne napríklad nezábudka, ľan, klinček a rebríček. Druhá kombinácia je nízka letná farebná zmes, ktorá je zložená predovšetkým z bežne známych trvaliek doplnená letničkami. Nájdeme v nej napríklad krásnoočko, gailardiu, klinček a černohlávok. Poslednou treťou kombináciou je vyvážená polovysoká zmes dvanástich druhov letničiek, ktorá obsahuje napríklad mak divý, krasuľku, ľan a cosmidium.

Lúčne kvety budú zdobiť sídlisko Zapotôčky na Ulici Ľ. Ondrejova, sídlisko Necpaly na Veľkonecpalskej ulici a Námestie slobody. Predpokladané ukončenie výsevu je naplánované na koniec mesiaca máj a prvé kvety by mali vykvitnúť už v júli. V nasledujúcich rokoch plánuje mesto Prievidza výsadbu záhonov pozostávajúcich z lúčnych kvetov aj na ďalších sídliskách.


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri