Vydarená premiéra charitatívneho behu5. 10. 2012 08:15

Na charitatívnom behu v Prievidzi sa zúčastnilo takmer 1400 bežcov. Podujatie prišli podporiť aj dvaja účastníci nedávno skončenej olympiády a ďalší vynikajúci športovci. Vyzbieralo sa spolu 286,54 €.

Komisia športu v Prievidzi v spolupráci s Olympijským klubom Prievidza a KaSS Prievidza zorganizovali v piatok 28. septembra premiérový ročník Charitatívneho behu mesta Prievidza. Podujatie bolo zorganizované na podporu zbierky pre Oddelenie anesteziológie a intenzívnej medicíny Nemocnice s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach. Vyzbieralo sa spolu 286,54 €.

Nešlo o klasický beh, podstatné neboli časy či výkony, ale účasť čo  najviac ľudí, ktorí svojím zaregistrovaním, prípadnou dobrovoľnou finančnou čiastkou a prebehnutím či prejdením jedného okruhu po námestí dali najavo svoju podporu zbierke i oddeleniu ARO v Bojniciach, na ktorom sa kedykoľvek môže ocitnúť ktokoľvek z nás či našich rodinných príslušníkov.

Vysoká účasť
Beh prebiehal v dvoch etapách, v doobedňajších hodinách bol určený pre žiakov, v poobedňajších pre verejnosť. Celkovo prišlo na podujatie takmer 1400 účastníkov. Najviac ich bolo z prievidzkých základných a stredných škôl.

„Najviac bežcov na charitatívny beh vyslala Základná škola na Malonecpalskej ulici, ktorá zaregistrovala 210 účastníkov. Len o dvoch menej mala Základná  škola na Ulici Šafárika a hranicu dvesto bežcov prekročila aj Základná škola na Ulici Rastislavovej,“ prezradil Jozef Dadík z Olympijského klubu Prievidza. I keď deti mohli do zbierky prispieť iba zo svojho vreckového, viaceré z nich podporili zbierku aj finančne. Zvlášť chceme poďakovať žiakom ZŠ Mariánska ulica, ktorí priniesli vyzbieraných 22,11 €.

Prišli aj športovci
Na podujatí sa zúčastnili aj jednotlivé športové kluby. Najväčšie zastúpenie mali futbalisti, z klubu FK Baník Horná Nitra sa zaregistrovalo 60 hráčov, BC Prievidza mládež reprezentovalo 26 mladých basketbalistov, vrátane družstva aktuálnych majstrov Slovenska. V poobedňajších hodinách boli lákadlom pre verejnosť úspešné športové osobnosti z nášho regiónu, dvaja účastníci nedávnej olympiády v Londýne - kanoisti Ivana Kmeťová, Ľubomír Hagara, niekoľkonásobná medailista z majstrovstiev sveta v karate Dušana Čierna, majster Európy v duatlone Martin Urbanovský, či bývalý vynikajúci basketbalista Oleg Meleščenko. Nechýbali ani seniorskí basketbalisti, volejbalisti, hokejisti, či mladí džudisti.

„V podstate každý, koho sme oslovili, nezaváhal a svojou účasťou podporil naše podujatie, za čo všetkým patrí veľká vďaka,“ povedal po skončení behu Branislav Bucák, predseda komisie športu v Prievidzi.

Dražba
S charitatívnym behom bola spojená aj dražba dresov futbalistov Martina Škrtela, Juraja Kucku a hokejky Andreja Sekeru. Tieto predmety venovali do dražby samotní športovci s cieľom podporiť zbierku. Dresy ani hokejka na charitatívnom behu nových majiteľom nespoznali, a tak poputujú do internetovej dražby.


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri