Volejbalisti a volejbalistky v Taliansku na stupňoch víťazovLorem ipsum dolor sit amet 15. 6. 2015 10:26

Autobus mladých športovcov nedávno vycestoval z hornej Nitry do partnerského mesta Prievidze Luserny San Giovanni, kde sa odohrával 34. ročník miestnych Dní športu. Našu výpravu tvorili prievidzské volejbalistky, muži a juniori VK Prievidza a športové gymnastky GK Elán Prievidza.

Na podujatí v Taliansku sa naša mlaď zúčastnila už po dvadsiatytretíkrát a opäť zanechala výborný dojem. Všetky tri naše volejbalové družstvá si odniesli poháre a medaily za umiestnenie na stupni víťazov.
Naše kadetky na ženskom turnaji obsadili tretie miesto. Za najlepšiu hráčku bola vyhlásená Romana Ďurišová. Čo sa týka mužského turnaja, ten sa hral ako prvý ročník Memoriálu Pigiho. Muži VK Prievidza turnaj vyhrali a naši juniori obsadili tretie miesto. Ako najmladší hráč bol ocenení Matúš Píš. Výborne sa prezentovali aj naše gymnastky, ktoré mali počas Dní športu exhibičné vystúpenie,“ uviedol vedúci prievidzskej výpravy Richard Fodor, ktorý v minulosti v Luserne San Giovanni trénoval miestnych volejbalistov.

V Taliansku štyri dni
Prievidžania strávili v Luserne San Giovanni viac ako tri dni. Popri športovaní videli v blízkom Turíne aj múzeum automobilov či Turínske plátno, ktorého originál sa vystavuje raz za päť rokov a sprevádzali ho prísne bezpečnostné opatrenia.  
Sme radi, že existuje takáto spolupráca medzi partnerskými mestami. Naše deti získali nielen cenné športové skúsenosti, ale aj priateľstvá, spoznali inú krajinu a kultúru, “ uviedol viceprimátor Prievidze Ľuboš Maxina. „Opäť vládla vynikajúca atmosféra, v partnerskom meste sme stretli množstvo priateľských ľudí. Naši športovci bývali v talianskych rodinách, ktoré im vytvorili kvalitné zázemie,“ prezradil Branislav Bucák, predseda komisie športu, mládeže a voľnočasových aktivít v Prievidzi. Prievidžania už recipročne riešia príchod športovcov z Talianska do nášho mesta, ktorí vlani po viacerých rokoch obnovili tradíciu výjazdov na hornú Nitru. Prísť by mali v septembri, v termíne Baníckeho jarmoku. „Pokúsime sa im vytvoriť také dobré zázemie, ako Taliani vytvárajú našim deťom každý rok,“ dodal  Bucák.

Začiatky priateľstva
A ako sa zrodilo priateľstvo Prievidze a Luserny San Giovanni? Eros Gonin z Talianska cestoval pred rokmi po Európe.  V jednu noc sa autom dostal do Prievidze, kde si pospal. Keď sa ráno prebudil, zistil, že v blízkosti športovej haly. Potreboval si umyť ruky a tak vošiel do haly, kde sa stretol s jej správcom Vladimírom Mečiarom. Ukázalo sa, že Eros Gonin je zanietený športovec a čelný funkcionár športového klubu v Luserne San Giovanni. O rok neskôr už na hornej Nitre trénovalo dva týždne sedemdesiat talianskych volejbalistiek, volejbalistov a gymnastiek.


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri