Vlaňajší víťazi ani tento rok nenašli premožiteľaLorem ipsum dolor sit amet 8. 12. 2016 10:32

Mesto Prievidza prostredníctvom Komisie športu mládeže a voľnočasových aktivít zorganizovalo v prievidzskej športovej hale v spolupráci s Mestskou futsalovou úniou Prievidza druhý ročník Memoriálu Štefana Gürtlera vo futsale.

Celkovo sa na podujatí predstavilo 16 tímov z prievidzského okresu.  „Potešilo nás, že opäť bol veľký záujem o naše podujatie, ktoré však z časových a kapacitných dôvodov mohlo odohrať len šestnásť tímom. Celkovo sa na palubovke pred 450 divákmi predstavilo 182 hráčov z celého okresu, ktorí dovedna odohrali 32 súbojov. Začalo sa zápasmi v štyroch základných skupinách, odkiaľ postupovali po dve najlepšie tímy do ďalšej fázy turnaja. V nej sa hralo vyraďovacím spôsobom, až sme spoznali finalistov i aktérov súboja o konečné tretie miesto,“ uviedol organizátor turnaja Jozef Dadík.

Úspešná obhajoba

Do finále sa prebojoval minuloročný víťaz LK Consulting a AFC Kozlovňa Grasshopper. Obhajcovia prvenstva začali veľmi dobre, rýchlo strelili dva góly a zdalo sa, že budú kontrolovať priebeh finále. AFC Grasshopper však následne ukázal, že sa do finále prebojoval právom a skóre dvomi gólmi vyrovnal. V záverečnej fáze boja o prvenstvo sa hráčom LK Consulting podarilo vsietiť rozhodujúci gól a tešili sa z obhajoby prvenstva. Víťazný tím hral v zložení: Andrej Pipíška, Radovan Máč, Dominik Mokrý, Miroslav Hrošovský, Marián Petráš, Lukáš Sluka a Michal Jantoška. Tretie miesto si na memoriáli vybojoval tím FC Juniori. „Mladé pušky“ v súboji o tretie miesto potvrdili rolu papierového favorita a zdolal FC Atletico Zatinka 4:1.

„Bola to, podobne ako vlani, dôstojná spomienka na bývalého skvelého futbalistu a človeka, ktorý sa zaslúžil o výstavbu športovísk v meste. Na druhom ročníku memoriálu sme odohrali viacero kvalitných napínavých súbojov, v mnohých o víťazovi či postupujúcom rozhodovali maličkosti. Trebárs štvrťfinále medzi Zatinkou a Porubou rozhodla až dvanásta penaltová séria. Určite si prišli na svoje nielen účastníci spomienkového turnaja, ale aj diváci, ktorí zavítali do športovej haly. Prvenstvo zaslúžene obhájili technicky disponovaní hráči LK Consulting,“ uviedol Branislav Bucák, predseda organizačného výboru Memoriálu Štefana Gürtlera.


Víťazný tím - LK Consulting

Ocenili najlepších

Na záverečnom vyhodnotení memoriálu opäť nechýbal ani syn Štefana Gürtlera Jaroslav, ktorý ocenil, že aj takýmto spôsobom sa pripomínajú úspechy jeho otca, ktorý zomrel vlani vo februári vo veku 91 rokov.  Na turnaji organizátori ocenili aj najlepších jednotlivcov. Najlepším strelcom sa stal s 11 gólmi Lukáš Sluka z LK Consulting, najlepším brankárom bol Milan Gibas z FC Juniori. Cenu fair-play si odnieslo Atletico Zatinka, ktoré sa na turnaji prezentovalo korektnou hrou a férovým vystupovaním. Navyše tento tím prišiel na turnaj s početným fanklubom, ktorý dotváral podujatiu výbornú atmosféru.

Výsledky:

štvrťfinále: Grasshoper – Atletico Novejsa 3:2 pk,  LK Consulting – FC Alko 6:1, Zatinka – Poruba 2:1 pk, Juniori – Tipclub 6:1. Semifinále: LK Consulting -  FC Juniori 2:0, Grasshopper – Zatinka 5:1. O tretie miesto:  FC Juniori – Zatinka 4:1. Finále: LK Consulting -  Grasshopper 3:2.


AFC Kozlovňa Grasshopper - 2. miesto.


KC Juniori - 3. miesto.


Atletico Zatinka - 4. miesto.


Trofeje pre víťazov.


Najlepší strelec turnaja Lukáš Sluka Víťazný tím - LK Consulting.


Spoločné foto účastníkov turnaja.


Najlepší brankár turnaja Milan Gibas z FC Juniori.


Syn Štefana Gürtlera Jaroslav oceňuje kapitána víťazného tímu.


Kapitán LK Consulting Dominik Mokrý s predsedom Komisie športu mládeže a voľnočasových aktivít pri MsZ v Prievidzi Branislavom Bucákom.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri