Vianočná Akadémia: Možno príde MikulášLorem ipsum dolor sit amet 11. 12. 2019 13:04

Verte, či neverte, predvianočný čas je tu zas! A s ním sa spája množstvo zvykov a tradícií, ktoré si Materská škola na ul. P. Benického v Prievidzi ctí, zachováva ich a šíri medzi ľuďmi.

Dobrým a krásnym zvykom je každoročne organizovaná Vianočná akadémia v KaSS, ktorej súčasťou je aj Vianočná tržnica. V tomto roku sa podujatie konalo 3.12.2019 pod názvom Možno príde Mikuláš. Do tržnice prispeli vlastnoručne zhotovenými výrobkami a produktami rodičia a príbuzní spolu s deťmi. A bolo toho nemálo – od sladkých koláčikov a zdobených perníčkov až po rôzne ozdoby a dekorácie.

Deti jednotlivých tried so svojimi pani  učiteľkami, pripravili krásny program plný hudby, spevu, tancov, básní a scénok. Hudobno-tanečný krúžok nás previedol predvianočnými tradíciami. Celým programom sprevádzali prítomných Snehová kráľovná a jej pomocníčka Meluzína, ktorá sa snažila Snehovú kráľovnú zobudiť, aby začala snežiť, pretože pred Vianocami sa to patrí, lenže tá sa po letnom spánku akosi nevedela prebrať, nemohla dokonca nájsť svoje kúzelné žezlo a zabudla čarovnú formulku. Nuž jej postupne prišli na pomoc deti so svojimi vystúpeniami. Miestami boli romantické, miestami napínavé, ale  napokon sa vianočne prípravy dobre skončili. Stratené Vianoce sa našli, Snehová kráľovná sa rozhodla snežiť, všetci ľudia sa radovali.

Divákov v hľadisku deti potešili, zabavili, rozosmiali, dokonca aj množstvo sĺz dojatia vyvolali. A aký by to bol záver, keby neprišiel očakávaný Mikuláš?! Samozrejme prišiel a všetky deti obdaroval tak, ako sa na Mikuláša patrí.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri