Vianoce v Prievidzi spustí Mikuláš1. 12. 2014 14:32

Vianočné obdobie začína v meste Prievidza Mikulášskym sprievodom. Pre všetkých Prievidžanov je po zvyšok decembra pripravené množstvo vianočných aktivít v centre mesta, kde pribudnú stánky s rôznym sortimentom, občerstvením, mobilná ľadová plocha, nová vianočná výzdoba a ďalšie prekvapenia.

Mikulášsky sprievod
Vianoce v meste otvorí Mikuláš so svojimi pomocníkmi v piatok 5. decembra 2014 o 16.30 h. Mikuláš sa stretne s deťmi a rodičmi pred kostolom Piaristov a spoločne sa vydajú za svetla sviečok na Námestie slobody, kde zasvieti vianočný stromček a spustí mikulášsku diskotéku. Pripravené je aj sladké prekvapenie!

Vianočný blší trh a výpredaj kníh
V sobotu 6. decembra 2014 si nenechajte ujsť Vianočný blší trh a výpredaj kníh od 9.00 h do 12.00 h na Námestí J. C. Hronského, pred hotelom Magura, kde môžete nájsť a nakúpiť milé drobnosti pre svojich najbližších.

Predvianočné trhy
Trhy s voňavými dobrotami a rôznym sortimentom začínajú v sobotu 13. decembra na Námestí slobody a potrvajú do 23.decembra. V prípade priaznivého počasia (pri nízkych teplotách) sa v tento deň spustí od 10.00 h aj prevádzka ľadovej plochy! Zároveň si nenechajte ujsť vystúpenie FS Senior Vtáčnik Prievidza a FS Vtáčnik Prievidza, ktoré začne o 10.00 h.

V ostatné dni Predvianočných trhov sú na pódiu na Námestí slobody pripravené vystúpenia regionálnych umelcov:
14. decembra od 10.00 h – Folklórna skupina Lubená z Poluvsia a Chrámový spevácky zbor Kanianka
19. decembra od 10.00 h – Vianočný program v podaní základných škôl, ZUŠ L. Stančeka v Prievidzi a denných centier mesta Prievidza
Pri tejto príležitosti budete môcť ochutnať pod vianočným stromčekom Primátorský punč, ktorý bude mať aj tento rok charitatívny rozmer. Dobrovoľnou čiastkou môžete prispieť na odbornú obnovu exteriérových sôch sv. Jána Nepomuckého a Panny Márie Immaculaty v Prievidzi. Výťažok bude poukázaný na účet verejnej zbierky, ktorú na účel obnovy sôch vyhlásilo mesto Prievidza.
20. decembra od 10.00 h – Folklórny súbor Košovan Kanianka, Spevácky zbor Rozkvet Prievidza
21. decembra od 10.00 h – Vianočný recitál Vojtecha Bartka a Spevácky zbor sv. Martina Bojnice
23. decembra od 14.00 h – tradičný výlov vianočných kaprov
od 16.30 h – Folklórny súbor Hájiček Chrenovec-Brusno a príchod Betlehemského svetla do Prievidze


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri