Vernisáž a otvorenie Art galérie3. 10. 2012 14:32

V minulosti Kino Baník, dnes Art galéria. Slávnostné otvorenie Art galérie je naplánované na piatok 5. októbra 2012 o 17.00 h  v budove kina Baník. V rámci otváracieho podujatia sa uskutoční Vernisáž výstavy obrazov významných prievidzských umelcov spojená s premietaním Filmového klubu ´93 (film Poupata) a veľa iných rovnako významných prekvapení.

Je jasné, že mestské kino s 50 ročnou tradíciou a už veľmi zastaranou technikou nemôže konkurovať novodobej technológii, ktorá je pre nás v súčasnej situácii finančne nedostupná. Zachovať podstatu a význam miesta alebo objektu, ktorý tvoril alebo tvorí súčasť histórie, či je obrazom doby, v ktorej vznikol, nebýva vždy ľahké.

Aj preto je vytvorenie galérie jedným veľkým zázrakom. „Som veľmi rada, že naše mesto bude mať vďaka odvahe pána Romana Turcela šancu viac a lepšie poznať tvorbu osobností, ktoré žijú alebo žili v Prievidzi a tvoria a tvorili tu svoje umelecké diela. Zároveň dostanú šancu menšinové žánre, ktoré majú okruh svojich stálych priaznivcov,“ hovorí primátorka mesta Prievidza Katarína Macháčková.


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri