Vernisáž a otvorenie Art galérie3. 10. 2012 14:32

V minulosti Kino Baník, dnes Art galéria. Slávnostné otvorenie Art galérie je naplánované na piatok 5. októbra 2012 o 17.00 h  v budove kina Baník. V rámci otváracieho podujatia sa uskutoční Vernisáž výstavy obrazov významných prievidzských umelcov spojená s premietaním Filmového klubu ´93 (film Poupata) a veľa iných rovnako významných prekvapení.

Je jasné, že mestské kino s 50 ročnou tradíciou a už veľmi zastaranou technikou nemôže konkurovať novodobej technológii, ktorá je pre nás v súčasnej situácii finančne nedostupná. Zachovať podstatu a význam miesta alebo objektu, ktorý tvoril alebo tvorí súčasť histórie, či je obrazom doby, v ktorej vznikol, nebýva vždy ľahké.

Aj preto je vytvorenie galérie jedným veľkým zázrakom. „Som veľmi rada, že naše mesto bude mať vďaka odvahe pána Romana Turcela šancu viac a lepšie poznať tvorbu osobností, ktoré žijú alebo žili v Prievidzi a tvoria a tvorili tu svoje umelecké diela. Zároveň dostanú šancu menšinové žánre, ktoré majú okruh svojich stálych priaznivcov,“ hovorí primátorka mesta Prievidza Katarína Macháčková.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri