Veľvyslanec SRN Axel Hartmann navštívil PrievidzuLorem ipsum dolor sit amet 7. 4. 2011 07:51

Jeho excelencia veľvyslanec Spolkovej republiky Nemecko Axel Hartmann navštívil v stredu 6. apríla mesto Prievidza. Dopoludnia sa stretol so žiakmi Gymnázia V. B. Nedožerského a neskôr zavítal aj na pôdu magistrátu.

Návšteva veľvyslanca Spolkovej republiky Nemecko Axela Hartmanna sa začala stretnutím so študentmi prievidzského gymnázia.

Hovoril študentom o historických  súvislostiach, páde Berlínskeho múru a možnostiach, ktoré sa im otvárajú v dnešnej zjednotenej Európe. Ocenil skvelé jazykové znalosti gymnazistov, ktoré sú  nielen  devízou pre prácu v Nemecku a nemecky hovoriacich krajinách, ale aj pri uplatnení sa na trhu práce v nemeckých spoločnostiach pôsobiacich na Slovensku.

V popoludňajších hodinách veľvyslanca privítala primátorka mesta Katarína Macháčková za účasti poslancov, riaditeľov a konateľov mestských organizácií, spoločností a vedúcich zamestnancov mesta. Krátkym príhovorom v obradnej sieni Mestského domu mu predstavila históriu, súčasnosť aj víziu mesta Prievidza. Zároveň ho požiadala o možnosť podpory a spolupráce hlavne v oblasti rozvoja podnikateľských aktivít s nemeckými spoločnosťami.

Nemecko patrí ku krajinám s najväčším zastúpením spoločností na Slovenku. S poľutovaním však Axel Hartmann konštatoval, že v Prievidzi nie je žiadny investor z jeho krajiny. Prisľúbil preto pomoc pri vyjednávaní podmienok príchodu nemeckých spoločností do priemyselného parku v spolupráci s Slovensko-nemeckou obchodnou a priemyselnou komorou.

Ocenil dobré a dlhoročné vzťahy Slovenska a Nemecka a prejavil živý záujem o históriu mesta Prievidza, ktorá ho zaujala nielen  dejinami, ale aj možnosťami, ktoré ponúka pre nemeckých návštevníkov aj investorov.

 

Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri