V projekte Detský čin roka súťažia aj deti z PrievidzeLorem ipsum dolor sit amet 23. 10. 2015 23:32

V 15. ročníku projektu Detský čin roka, ktorý sa koná pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku, boli nominované aj deti z Prievidze. O tom, ktorý detský dobrý skutok bude ocenený, rozhodnú aj dospelí, ktorí môžu hlasovať v on-line ankete.

Projekt motivuje ku konaniu dobrých skutkov a pomáha tak deťom a budúcim dospelým zorientovať sa v hodnotách, dáva im šancu pochopiť cez skutočné príbehy, čo je dobré a čo zlé. Kľúčové témy príbehov sú: hodnota ľudského života, zdravie a choroba, pomoc v rodine, priateľom i cudzím ľuďom, integrácia zdravých a postihnutých, ochrana prírody, zodpovednosť, spolupráca, nezištnosť, spolupatričnosť.

Detské skutky sú veľmi silné a inšpiratívne. V spolupráci s portálom ĽudiaĽuďom.sk je preto pripravená aj online anketa pre dospelých, aby aj verejnosť mala možnosť zoznámiť sa a inšpirovať skutkami detí.

V kategórii pomoc rovesníkom sú nominovaní žiaci z Piaristickej základnej školy F. Hanáka v Prievidzi, ktorí obetavo a kamarátsky pomáhajú svojmu spolužiakovi Kubkovi s handicapom už štyri roky. Hlas im môžete dať na tejto stránke.

V kategórii pomoc prírode súťaží aj detský čin, o ktorom napísala Tatiana Dvorská zo ZŠ Malonecpalská. Opisuje ako jej kamarátka Kristína Sedliačková zachránila psíka pred utopením. Hlas jej môžete dať na tejto stránke.

Kolektív žiakov zo ZŠ energetikov podporuje bývalého spolužiaka z detského domova. Spoločne zariadili, že s nimi išiel na výlet do Bratislavy. Ich list je v kategórii dobrý nápad a svoj hlas mu môžete dať na tejto stránke.

Inšpirujme sa deťmi a konajme dobré skutky aj my!


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri