V Prievidzi si opäť zmerajú sily desiatky neregistrovaných basketbalistovLorem ipsum dolor sit amet 15. 2. 2016 08:51

V priebehu mája sa odohrá v poradí už 22. ročník Memoriálu Alexandra Schuta v basketbale neregistrovaných hráčov. Družstvá sa môžu prihlásiť do konca marca.

Viacdňový Memoriál Alexandra Schuta v basketbale neregistrovaných hráčov patril posledné dve desaťročia k tradičným športovým podujatiam v našom okresnom meste. Po odohraní 20. ročníka však dovtedajší organizátori v roku 2014 jeho pokračovanie nepripravili. V nasledujúcom roku  sa iniciatívy chytila komisia športu, mládeže a voľnočasových aktivít, ktorá po ročnej odmlke pripravila 21. ročník memoriálu.

Memoriál Alexandra Schuta sa vlani stretol s dobrou odozvou zo strany verejnosti, prihlásilo sa doň 18 tímov. To nás zaväzuje k tomu, aby sme pokračovali v jeho organizovaní. Chceme dať možnosť zahrať si na palubovke, na ktorej sa posledné roky pravidelne bojuje o titul majstra Slovenska, čo najširšej verejnosti. Verím, že na 22. ročníku Memoriálu Alexandra Schuta, ktorý sa odohrá v máji, počet družstiev v porovnaní s vlaňajškom ešte stúpne,“ prezradil Branislav Bucák, predseda komisie športu, mládeže a voľnočasových aktivít, ktoré memoriál organizuje.

Spoznáme najlepších
Zúčastnené kolektívy budú bojovať najskôr v štyroch základných skupinách. Dve sa odohrajú v nedeľu 1. mája (od 8. hod a od 14. hod)  a dve v nedeľu 8. mája. Víťazné celky sa  následne stretnú vo finálovej skupine 14. mája od 8. hodiny. Zaujímavosťou je, že v rovnaký deň je na programe aj prípadný siedmy rozhodujúci zápas finále basketbalovej extraligy mužov. Môže tak nastať situácia, že najskôr 14. mája spoznáme na prievidzskej palubovke najlepší neregistrovaný tím memoriálu a následne aj najlepšie mužstvo basketbalovej extraligy.

Spomienka na titul
Jednotlivé základné skupiny Memoriálu Alexandra Schuta budú pomenované po bývalých
vynikajúcich basketbalistoch Prievidze – Petrovi Jančurovi, Brankovi Jaššovi, Karolovi Vargovi a Mariánovi Stopkovi.
Vlani sme jednotlivé skupiny pomenovali po úspešných prievidzských tréneroch, tentoraz chceme predstaviť niekdajších výborných basketbalistov Prievidze. Počas jednotlivých skupín bližšie predstavíme ich úspechy hráčom i publiku, radi ich aj osobne privítame,“ dodal Branislav Bucák. A čo spája spomínanú štvoricu hráčov, po ktorých budú pomenované jednotlivé skupiny memoriálu? „Všetci boli členmi nášho družstva, ktoré v sezóne 1988/89 pod taktovkou Jána Hluchého vybojovalo pre Prievidzu historický prvý titul vo federálnej lige po pamätnom finále so Spartou Praha,“ priblížil zrejme najväčší úspech danej štvorice Jozef Dadík, dlhodobo spoluorganizátor turnaja.

Dvadsať účastníkov
Počet družstiev, ktoré sa zúčastnia na 22. ročník Memoriálu Alexandra Schuta, bude tento rok obmedzený. „Z časových a priestorových kapacít sme rozhodli, že na turnaji bude štartovať maximálne 20 tímov, teda po päť v základných skupinách. Čo sa týka prihlásenia, oslovíme tímy, ktoré sa zúčastnili na minulom ročníka, no šancu zúčastniť sa dostanú aj nové družstvá. Od polovice februára si budú môcť zástupcovia tímov prevziať prihlášku na vrátnici športovej haly. Uzávierka prihlášok bude koncom marca, prípadne skôr, ak dosiahneme počet dvadsať zúčastnených celkov,“ dodal Jozef Dadík.


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri