V Prievidzi sa stretli zápasnici na medzinárodnom turnajiLorem ipsum dolor sit amet 17. 9. 2013 08:28

V prievidzskej športovej hale sa 14. septembra2013 konal 41.ročník Medzinárodného turnaja mládeže priateľstva v zápasení voľným štýlom.

Na žinenkách sa stretli zápasníci klubov zo Srbska, Chorvátska, Bulharska, Poľska, Česka a Slovenska. Celkovo štartovalo 168 pretekárov z 27 klubov v kategóriách od prípravky až po seniorov do 23 rokov (U23). Zápasnícky klub Baník Prievidza sa umiestnil na druhom mieste pred ZK Dunajplavba Bratislava. Prvenstvo v rámci klubov si vybojovali zápasníci poľského klubu ZKS Stal Rzeszów.

Viacerí domáci pretekári sa postavili na stupeň víťazov. Strieborné medaile získali v prípravke Tomáš Berki (28 kg) a Martin Šumichrast (30 kg). Medzi mladšími žiakmi bodovali Samuel Pastrierik (52kg), ktorý získal bronz a Denis Nemec (73 kg) získal striebro. Starší žiak Matej Šmátrala (35 kg) sa umiestnil na striebornej priečke. Medzi mužmi sa darilo Tomášovi Uharekovi (+96kg), ktorý získal striebornú medailu.

Kvalitu turnaja jednoznačne pozdvihla bohatá účasť zahraničných oddielov, diváci mali možnosť vidieť v akcii Srbov, Chorvátov, Bulharov, Poliakov i Čechov. Turnaj poslúžil aj ako príprava na blížiace sa majstrovstvá Slovenka mladších žiakov vo voľnom štýle, ktoré bude hostiť Prievidza už v novembri.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri