V Prievidzi sa pripravuje Unikátna bežecká akcia Young RunLorem ipsum dolor sit amet 20. 5. 2021 17:19

V nedeľu 18. júla 2021 sa na Námestí slobody v Prievidzi koná bežecké podujatie, ktoré organizujú štyria mladí organizátori. V ponuke je päť bežeckých tratí, pripravený je aj Young Virtual. Podujatie má i charitatívny rozmer, plánuje pomáhať podporou dvoch neziskových organizácií.

Päť bežeckých tratí
Organizátori chcú vyhovieť každej vekovej a výkonnostnej kategórii, od tých najmenších až po tých najskúsenejších bežcov. Pripravujú päť bežeckých tratí s rôznou dĺžkou a obtiažnosťou:
Beh pre najmenších – 100 m
Detský beh – 700 m
Startin okruh – 5 km
True okruh – 10 km
OG okruh – 21 km
Registrácia na stránke www.youngrun.org je už spustená. Takisto bude možné sa registrovať v nedeľu 18. júla 2021 od 7:00 na Námestí slobody v Prievidzi, prvý beh bude odštartovaný o 8:30. Viac informácii k bežeckej akcii nájdete na vyššie uvedenej stránke.
 
OG okruh je originálna 21 kilometrov dlhá trasa, ktorá spája Bojnice s Prievidzou. „Prijmi výzvu 21km a prekonaj svoje limity. Ak si aj TY začal cez pandémiu behávať, odmeň svoju námahu, zaregistruj sa a príď si po nálož eufórie, zážitkov, radosti, pocitu slobody a odnes si od nás krásne ceny,“ vyzývajú organizátori.

Organizátori pripravili aj Young Virtual pre tých, ktorí sa nemôžu zúčastniť bežeckého podujatia v Prievidzi. Zúčastniť sa môže každý kto sa zaregistruje, od 18. do 24. júla vykoná určenú aktivitu - odbehne alebo odkráča päť kilometrov a zdokumentuje ju.

Podporia dve organizácie
Podujatiu dávajú aj charitatívny rozmer. Preto sa rozhodli podporiť dve organizácie. Pri registrácii bude možné prispieť pre rodiny s deťmi a podporiť Úsmev ako dar. Z každého registračného poplatku plánujú organizátori venovať časť aj pre neziskovú organizáciu Nový Domov, ktorá sa stará o postihnuté deti, mládež a dospelých.

Kto je za projektom Young Run?
Organizátori sa predstavujú takto: „Sme štyria mladí priatelia s láskou k športu a chuťou prekonávať vlastné limity. Reprezentujeme mladosť nášho projektu a chceme oživiť športového ducha v každom z vás. Našim cieľom je zorganizovať akciu, ktorá bude ohlasom mesta Prievidza, aj napriek tomu, že náš súčet rokov by nepresiahol hranicu 70. Akcia s kapacitou 850 ľudí, 10tky dobrovoľníkov, či mnohí partneri a výborná atmosféra... Nič nie je nemožné a toho chceme byť dôkazom.“


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri