V Prievidzi sa bude bojovať o titul majstra SlovenskaLorem ipsum dolor sit amet 10. 4. 2015 09:45

Sobotu 18. apríla možno nazvať športovým dňom v Prievidzi. Uskutoční sa tu republikový šampionát v krátkom duatlone i sprievodné bežecké podujatia. Veľký podiel na tom má hlavný organizátor pretekov Martin Urbanovský, niekdajší skvelý duatlonista i bežec. Len v kategórii do 23 rokov sa môže pochváliť titulom majstra Európy v duatlone, či bronzovou medailou z majstrovstiev sveta v duatlone a rovnaký kov má vo svojej medailovej zbierke aj z majstrovstiev Európy v behu do vrchu. O plánovaných športových podujatiach sme mu položili niekoľko otázok.

Martin, prečo ste sa rozhodli zorganizovať duatlonové preteky práve v Prievidzi?

Duatlon bol športom, v ktorom som v minulosti dosiahol svoje najväčšie úspechy. Rád by som ho teraz prinavrátil do Prievidze, aby ho mohli bližšie spoznať aj obyvatelia mesta. Navyše chcem nadviazať na prácu môjho otca, ktorý organizoval duatlon v Bojniciach. Práve v nadväznosti na tieto preteky som pripravil cyklistickú trať, ktorá bude kopírovať aj pôvodnú trasu Bojnického duatlonu. Okrem duatlonu som sa venoval aj atletike, a tak som sa rozhodol v spolupráci s mestom, partneri a miestnym obchodným centrom zorganizovať zároveň aj preteky pre hobby bežcov ale aj pre atlétov. Skrátka 18. apríl bude Prievidza žiť športom.

Z duatlonových pretekov sa napokon stali majstrovstvá Slovenska. Bolo to od začiatku plánované?

Nie, spočiatku sa tu mal konať len slovenský pohár. Avšak po stretnutí s generálnym riaditeľom Slovenskej triatlonovej únie sa rozhodlo, že práve tieto preteky budú aj slovenským šampionátom. Osobne neviem, čo najviac zavážilo. Možno to bolo kvalitné predstavenie celého zámeru pretekov, alebo spôsob, akým sa k pretekom pristupuje a mohla k tomu prispieť aj vhodná trať. Každopádne ma to potešilo, lebo je veľký rozdiel v tom, či budeme mať v Prievidzi slovensky pohár alebo republikový šampionát. Navyše, čím vyššia súťaž, tým ľahšie sa komunikuje aj s možnými partnermi podujatia.

Kto všetko zo známejších tvári by sa mohol v Prievidzi predstaviť?

Bude to napríklad Paľo Šimko z Popradu, účastník olympijských hier z Pekingu v roku 2008, ďalej trebárs Tomáš Jurkovič zo Žiliny. V kontakte som aj s ďalším olympionikom Rišom Vargom, ktorý reprezentuje Slovensko v triatlone. Pokiaľ mu to tréner odsúhlasí, rád príde. Čo sa týka ženskej časti, prísť by mohla Kristína Lapinová. Peťa Fašungová je zatiaľ otázna, keďže ju čakajú majstrovstvá Európy v duatlone. V každom prípade sa budem snažiť do Prievidze dostať čo najviac pretekárov, vrátane zvučných mien.
Preteky však budú otvorené aj pre rekreačných športovcov. Verím, že si trať prídu vyskúšať aj viacerí športoví nadšenci z nášho regiónu. Zasúťažiť si budú môcť buď v duatlone alebo už v spomínanom behu, ktorí pripravujeme súbežne s majstrovstvami Slovenska v duatlone. Naším cieľom je zapojiť do športovania čo najviac ľudí všetkých vekových kategórií z regiónu i zo Slovenska.

Kde bude štart pretekov a kade budú viesť?

Štart duatlonových pretekov bude na sídlisku Píly, konkrétne na križovatke ulíc S. Chalupku a M. R. Štefánika, kde bude umiestnené aj depo. Štart hlavných pretekov je naplanovaný na 11. hodinu. Bežecká trať bude situovaná na sídlisku Píly, cyklistická bude viesť cez Bojnice až do Šútoviec, kde sa budú pretekári otáčať. Čo sa týka bežeckých pretekov, trate budú viesť ulicami Prievidze, ich dĺžka bude odvodená od vekovej kategórie. Štart niektorých kategórií bude na sídlisku Píly a niektorých zasa pred obchodným centrom Korzo.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri