V Prievidzi medzinárodný turnaj vo volejbaleLorem ipsum dolor sit amet 28. 9. 2015 07:30

Prievidzská športová hala bola dejiskom volejbalového turnaja kadetiek. Ten mal medzinárodný punc vďaka účasti družstva z partnerského mesta Prievidze Luserny San Giovanni.

Okrem Talianok a domáceho družstva sa na turnaji predstavili Zvolenčanky a dievčatá z Piešťan.
Víťazkami turnaja sa napokon stali kadetky Slávie Zvolen, druhé bolo družstvo Piešťan, ktorá malo rovnako bodov ako tretia Prievidza. Na štvrtom mieste skončilo družstvo Luserny San Giovanni.
Chýbala zohratosť, ukázala sa nevyrovnaná herná činnosť hráčok. Po dlhšom čase sme si  konečne zahrali volejbal, k tréningu sme sa pred turnajom poriadne nedostali pre problémy s prístupom do telocvične Základnej školy na Ul. Šafárika. V tomto smere som rád, že sme mali možnosť trénovať aspoň v auguste v športovej hale. Veríme, že do začiatku súťaže dobehneme zameškané v tréningovom procese,“ zhodnotil hru svojho tímu Jozef Fodor, tréner kadetiek VK Prievidza.
Najlepšou nahrávačkou turnaja sa stala Bernadetta Rossetta z Luserny San Giovanni, najlepšou smečiarkou Romana Ďurišova z VK Prievidza. Za najlepšiu blokárku vyhlásili Terezu Suckú z Piešťan a za najlepšiu hráčku turnaja Natáliu Jašovú z víťazného Zvolena.

Oplatili im pohostinnosť
Na účasť talianskej výpravy z partnerského mesta na prievidzskom turnaji finančne prispela aj samospráva Prievidze.
Teší nás, že mladí športovci z Luserny San Giovanni opäť začali chodiť do Prievidze. Vlani po sedemročnej odmlke k nám zavítali s chlapcami volejbalistami, teraz s dievčatami.  Naša mlaď chodí do Talianska na Dni športu pravidelne každý rok. Domáci sa o naše deti, ktoré bývajú v ich rodinách,  príkladne starajú. Som tak rád, že sme im mohli ich pohostinnosť oplatiť,“ uviedol Branislav Bucák, predseda komisie športu, mládeže a voľnočasových aktivít v Prievidzi. Okrem volejbalového turnaja sa mladé Talianky zúčastnili aj v sprievode na Baníckom jarmoku, navštívili Bojnický zámok, kúpele či ZOO.

Výsledky turnaja:
Zvolen - Prievidza 2:1, Piešťany - Luserna S.G 2:1, Prievidza - Piešťany 1:2, Luserna S.G - Zvolen 0:2, Piešťany - Zvolen 0:2, Luserna S.G - Prievidza 1:2.

FOTO: Martina Suváková


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri