V Prievidzi chystajú nový futbalový memoriálLorem ipsum dolor sit amet 26. 10. 2015 08:02

 Prievidzi začne písať svoju históriu nový futbalový turnaj - na Štefana sa odohrá v športovej hale Memoriál Štefana Gürtlera.

Tento turnaj organizuje mesto Prievidza prostredníctvom Komisie športu, mládeže a voľnočasových aktív v spolupráci s miestnou Mestskou úniou v malom futbale (MÚMF). Prvý ročník turnaja sa odohrá 26. decembra v prievidzskej športovej hale, o víťazný pohár zabojuje pravdepodobne 16 družstiev.
„Tento rok naša komisia pripravila po ročnej odmlke pre vyznávačom basketbalu Memoriál Alexandra Schuta v basketbale neregistrovaných hráčov. Toto podujatie sa stretlo so solídnym ohlasom verejnosti, a tak sme chceli pripraviť aj turnaj pre futbalistov. Rozhodli sme sa ho spojiť s menom skvelého futbalistu Štefana Gürtlera, ktorý zomrel tento rok vo februári. V histórii prievidzského futbalu zanechal hlbokú stopu, pričinil sa aj o výstavbu športovísk v meste. Budeme radi, keď jeho bohatú činnosť v oblasti športu bude pripomínať aj náš turnaj,“ prezradil Branislav Bucák, predseda Komisie športu, mládeže a voľnočasových aktivít v Prievidzi.
Futbalisti budú na turnaji hrať s futsalovou loptou podľa pravidiel MÚMF. Družstvá môžno prihlásiť v priebehu novembra u člena Výkonného výboru MÚMF Matúša Richtera (tč.  0905506556).

Futbalová legenda
Kto bol Štefan Gürtler? Narodil sa 5. októbra 1923 v Prievidzi. Bol výborným futbalistom, svojho času zaujímal sa o neho aj Juventus Turín. Úspešnú športovú činnosť vyvrcholil pôsobením v ŠK Bratislava. Jeho kariéru pribrzdil v novembri 1947 nešetrný zákrok ľavého obrancu CDKA Moskva Čistochvalova, po ktorom pravého krídelníka, ktorý vynikal rýchlosťou a presnými technickými centrami,  vyniesli na nosidlách z trávnika na Tehelnom poli. Štefan Gürtler však nebol len vynikajúcim hráčom futbalu. Zaslúžil sa aj o výstavbu športovej haly, zimného štadióna a ostatných športovísk v Prievidzi. Darilo sa mu aj v pracovnom živote. Okrem iného spôsobil vo funkcii riaditeľa na Okresnom stavebnom podniku v Prievidzi. Jeho najdlhším pôsobiskom však boli Ľahké stavebné hmoty – Pórobetón Zemianske Kostoľany, ktoré budoval a kde za takmer 26 rokov riaditeľovania dosiahol významné úspechy. Zomrel  24. februára tohto roku na následky chrípkového ochorenia.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri