V meste sa začala už druhá tohtoročná kosba19. 5. 2014 14:15

Mimoriadne teplá zima a skorý nástup jari sú dôvodom približne mesačného posunu vegetačného obdobia. Tejto skutočnosti flexibilne prispôsobili harmonogram prác aj Technické služby mesta Prievidza (TSMPD), ktoré sa, okrem iného,  starajú o 180 hektárov trávnatých plôch vo vlastníctve mesta. S ich kosením začali v tomto roku už 1. apríla.

„V piatok 25. apríla sme už začali dokonca s druhou tohtoročnou kosbou. V tomto prípade je najmä počasie našim pánom, ak bude suché leto, prispôsobí sa tomu intenzita údržby. Budeme môcť menej kosiť a viac sa sústrediť napríklad na údržbu záhonov,“ uviedol konateľ TSMPD Miroslav Procháska.

TSMPD počítajú aj v tomto roku s minimálne piatimi kosbami, čo je v porovnaní s inými mestami mimoriadna intenzita údržby, ktorú oceňujú najmä alergici a astmatici.

Podstatne skôr ako v minulom roku tiež začali práce na údržbe mestských záhonov. „V tomto týždni začíname s výsadbou takmer deväť tisíc letničiek na Námestí slobody, do kvetinových pyramíd a do závesných kvetináčov. Okrem toho v tomto roku vysadíme 140 stromov v rámci náhradnej výsadby“ uviedol Procháska.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri