V domácom prostredí potvrdili svoje kvalityLorem ipsum dolor sit amet 18. 3. 2015 09:24

Prievidzská športová hala bola dejiskom prvého ročníka súťaže v modernej gymnastike Princess Cup. Podujatie malo medzinárodný punc, o čo sa postarala výprava súťažiacich z Poľska.  Celkovo štartovalo jedenásť klubov a divákom a porotcom sa predstavilo v základnom a hlavnom programe dovedna 85 dievčat.

Mladé Prievidžanky si vo svojich kategóriách vybojovali štyri medailové umiestnenia. Z prvenstva sa tešila Vanesa Ďuricová (kategória ročník narodenia 2009), druhé miesto si vybojovala Saviena Mikulová (2006), tretie priečky získali Viktória Štefíková (2006) a Linda  Šeboková (základný program 2007 -2008). Blízko k medailám boli aj Diana Balejová, Barbora Buzková, Karolína Burzová a Žaneta Mihaliková, ktoré vo svojich kategóriách skončili na piatych miestach.

„Gymnastky z KMG Argo Prievidza ukázali svoju šikovnosť, zanietenosť a lásku k tomuto športu. Zároveň svojimi výkonmi potvrdili, že sa neustále počas celého roka pripravujú, zdokonaľujú a poctivo absolvujú množstvo tréningov. Dievčatá predviedli kvalitné výkony, s ktorými boli spokojní rodičia, trénerky ale hlavne samotné dievčatá. Princess Cup bola prvá súťaž, ktorú dievčatá absolvovali v tomto roku. Na základe dosiahnutých výsledkov je zrejmé, že budú silnou konkurenciou pre slovenské ale aj zahraničné kluby,“ uviedla po súťaži predsedníčka KMG Argo Prievidza Barbora Mihaliková.


Info servis