V Budapešti obsadili celé pódiumLorem ipsum dolor sit amet 20. 9. 2017 15:28

Mladšia reprezentačná generácia karatistiek Športovej školy karate Prievidza v zložení Simona Mišejová, Kristína Bruňanská, Laura Líšková a Sára Dianová obsadili pódium pre medailistky na kvalitne obsadenom medzinárodnom turnaji v Budapešti.

V kategórii do 12 rokov sa vo štvrtom kole spolu stretli víťazka Austria junior open Mišejová a majsterka SR Dianová. Na tomto turnaji zúročila svoju pokojnú povahu Dianová, keď zdolala Mišejovú 4:1 a dostala sa do finále. Vo finále nastúpila proti ďalšej klubovej kolegyni Líškovej, ktorá sa tam dostala rovnako cez 4 náročné kolá. Vo vyrovnanom finále zvíťazila Dianová, tesne 3:2.
V staršej vekovej kategórii do 14 rokov bojovala Bruňanská. Po prvom vyhratom kole narazila na Chorvátku a prehrala. Tá ju však potiahla do bojov o bronzovú medailu, kde po rozpačitom výkone obsadila konečnú 9. priečku.

„Pre dievčatá to bol prvý turnaj v novej sezóne, v podstate prípravný turnaj pred 1. kolom Slovenského pohára, ktorý bude už tento víkend. Odštartovali naozaj dobre. Na tatami predviedli čo sme natrénovali a aj napriek tomu, že Bruňanská nezískala medailu, som so všetkými výkonmi spokojná. Od kedy je karate olympijským športom, stúpa úroveň konkurencie už aj v detských kategóriách. Odzrkadľuje sa to aj na účasti pretekárov. V Budapešti štartovalo vyše 1000 pretekárov z takmer 130 klubov 30 krajín sveta. Súťažiť na maďarské tatami prišli pretekári z Venezuely, Ghany, či Činskeho Thai Pei.“ Dodáva k turnaju Dušana Čierna.


Info servis

Blížiace sa podujatia

Kalendár podujatí

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri