Užitočné informácie k druhému kolu celoplošného testovania5. 11. 2020 14:58

Opätovné testovanie sa uskutoční v dňoch od 07.11.2020 do 08.11.2020 v čase od 08:00 do 20:00 hod.

Samotné testovanie bude prebiehať tak, že osoba sa dostaví na miesto testovania, kde sa spracujú administratívne záležitosti. Prejde na odberné miesto, kde mu zdravotníci urobia výter z nosohltana. Po odobratí vzorky osoba prejde do vyhradeného, vydezinfikovaného priestoru, kde počká na výsledok, ktorý bude k dispozícií cca o 15 až 30 minút.

Dve prestávky počas dňa

Tento víkend, počas druhého kola testovania, sa v oba dni na všetkých odberných miestach v Prievidzi testuje od 8:00 do 20:00. Aj tento víkend ale budú na všetkých odberných miestach dve prestávky, a to od 12:00 do 12:45 a od 17:00 do 17:30. Teda ak sa chcete dať otestovať, rátajte s tým, že približne 20 minút pred prestávkou už odberné tímy nebudú prijímať ďalších testovaných, pretože do prestávky je potrebné počkať na výsledok testu.

Čo si treba priniesť

Na testovanie si treba priniesť občiansky preukaz (deti do 15 rokov preukaz poistenca) a pripraviť telefonický kontakt, ktorý je potrebný kvôli prípadnému kontaktovaniu zo strany Regionálneho úradu verejného zdravotníctva.

Priebeh testovania

Po vstupe do odberného miesta si občan vydezinfikuje ruky. Dezinfekcia bude na vyhradenom mieste. Následne vykoná jednoduché administratívne úkony, preukázanie sa občianskym preukazov, kartičkou poistenca. Administratívny pracovník vypíše formulár potrebný na registráciu. Po registrácií, bude osobe pridelené identifikačné číslo a vreckovka. Osoba pristúpi k odpadovému košu, vyfúkne si nos, odkašle a zahodí vreckovku.

Zdravotníkovi osoba odovzdá pridelené identifikačné číslo. Ten následne odoberie jemnou tyčinkou vzorku z nosa. Čakanie na výsledky vo vyhradenom vydezinfikovanom priestore.

Zdravotník privolá testovanú osobu, podľa prideleného identifikačného čísla k pracovisku. Osoba predloží zdravotníkovi občiansky preukaz. Zdravotník vypíše certifikát, kde vyznačí výsledok testu. Zdravotník výsledok testovania odovzdá v zalepenej obálke, s inštrukciami v prípade negatívneho aj pozitívneho výsledku.

Osoba odchádza z odberného miesta, v prípade pozitívneho výsledku, do 10 – dňovej karantény.

Maloletí prídu spolu so svojimi rodičmi, ktorí zároveň za nich preberú aj výsledok testovania. Je potrebné, aby mal so sebou kartičku poistenca.

Zoznam odberných miest v Prievidzi nájdete TU.


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri