Už dnes pozývame na stavanie mája a majáles29. 4. 2015 14:21

Už po štvrtýkrát sa budeme na Námestí slobody veseliť v predvečer prvého mája. Stavanie stromu ozdobeného stuhami,  ktorý symbolizuje zdravie pre všetky dievčatá a ženy obce a oslavuje vitalitu nositeliek života, patrí medzi udržiavané slovenské zvyky.  V štvrtok 30. apríla od 13.00 hodiny sa koná Blší trh a od 16.00 hodiny sa môžete zabaviť s ľudovou hudbou.

Spoločné máje na námestiach sa dnes stavajú aj v iných mestách a obciach. Preto i tento rok mesto Prievidza a Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi pripravili na Námestí Slobody symbolické stavanie „májky“. Od 16.00 hodiny je pripravený program s detským folklórnym súborom Malý Vtáčnik a folklórnym súborom Senior Vtáčnik.

Na prvomájové veselice si môžete zaspomínať na majálese, ktorý začne o 17.00 hodine a potrvá až do 21.00 hodiny. Na prvej tancovačke pod holým nebom v tomto roku zahrá do tanca i do spevu ľudová hudba Cimbalová muzika z Poluvsia. K príjemnému posedeniu je pre Vás pripravené občerstvenie a pre deti rôzne zábavné atrakcie.

Zároveň od 13.00 hodiny bude prebiehať aj obľúbený Blší trh, ktorý prinesie množstvo zberateľských predmetov, retro kúskov či ručne vyrobený sortiment. Možno aj Vy objavíte niečo, čo Vám pripomenie doby minulé.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri