Úspešný záver sezóny gymnastického klubu Elán Prievidza17. 6. 2019 13:16

Dievčatá z GK Elán Prievidza 15.júna úspešne ukončili tohtoročnú jarnú pretekársku sezónu vo Vrútkach, kde sa konal 23.ročník súťaže Žubrienky a Žabky.

V telocvični sa predstavilo celkom 90 pretekárok z Martina, Vrútok, Žiliny, Brezna, Topoľčian, Kelčova, Rožnova pod Radhoštěm a Prievidze/. GK Elán Prievidza reprezentovali dievčatá v troch kategóriách, ktoré trénujú pod vedením tréneriek Magdalény Prágerovej, Edity Ertlovej a Oľgy Čičmancovej v priestoroch športovej haly a ZŠ Malonecpalská.

Všetky dievčatá súťažili v trojboji – prostné, preskok, lavička alebo kladina. Prievidzským gymnastkám sa darilo vo všetkých troch kategóriách.

Ako prvé sa predstavili dievčatá žubrienky mladšie/5 – 6 ročné/.

Zlatú medailu a pohár si vybojovala Zara Jančiová - 32,99 b., Anetka Líšková obsadila 6.miesto, Lenka Pastuchová 13.miesto a Melinda Alušicová 14.miesto. Spoločným úsilím si dievčatá ako družstvo vybojovali 2.miesto.

V kategórii žubrienky staršie /7 – 8 ročné/ predviedla krásne precízne cvičenie Amanda Šnircová a získala zlatú medailu a pohár, hneď za ňou so sratou 0,50 b. sa umiestnila Soňa Pastuchová, 5.miesto obsadila Laura Koščelniaková a 8.miesto Linda Pekárová. V súťaži družstiev dievčatá vybojovali zlatý pohár pre Prievidzu.

V kategórii žabky mladšie /9 - 10ročné/ sme mali zastúpenie len v jednotlivkyniach.

Medailové 3.miesto si vybojovala Vivien Minichová, 10.miesto obsadila Liliana Alušicová  a 18.miesto Dáša Ďurišová.

Dievčatám srdečne blahoželáme. Po prázdninovom oddychu budú dievčatá i chlapci z Elánu pokračovať na jeseň v ďalších pretekoch.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri