Úspešný štart do novej gymnastickej sezóny,poháre putovali do Prievidze27. 3. 2014 14:00

Športové gymnastky z Gymnastického klubu Elán Prievidza  začali úspešne tohtoročnú gymnastickú sezónu v Trnave 22.marca, kde sa konalo 1. kolo Slovenského pohára JIPAST C.

V dvoch telocvičniach sa stretlo 155 gymnastiek zo Slovenska / Prievidza, Bratislava, Vrútky, Martin, Topoľčany, Trnava,Detva, Šenkvice,Poprad ,Handlová, Trenčín, Lipt.Mikuláš/.
GK Elán reprezentovalo 9 pretekárok pod vedením trénerky Prágerovej a Lehotovej, pretekali v kategórii predškolského veku, prípravka, mladšie a staršie žiačky.

V prvej kategórii naše najmladšie gymnastky – predškoláčky súťažili v trojboji v povinných zostavách. V konkurencii
32 gymnastiek zo Slovenska Tara Miháliková dostala najvyššie bodové ohodnotenie na preskoku, no stačilo jej to len na 8.miesto s celkovým počtom 32,65 b. Michaela Čižnárová svoj prvý štart na pretekoch absolvovala tiež veľmi úspešne. Získala 35,60b. a tak skončila hneď za svojou klubovou kamarátkou na 9.mieste.
V kategórii prípravka pretekali naše gymnastky v štvorboji vo voľných  zostavách s možnosťou výberu povinných prvkov. Dievčatá predviedli veľmi kvalitné, náročné a hodnotné výkony, o čom svedčia ich známky na jednotlivých náradiach, ktoré určujú obtiažnosť zostavy  a následne výsledné známky.

Pretekali v konkurencii 42 pretekárok
Benedikovičová Lucia – získala najvyššiu známku na kladine 11,8 b., na preskoku,bradlách a kladine obsadila 3.miesto a získané body 46,40 jej priniesli zlatý pohár.
Čižnárová Nikol – dosiahla najvyššie body za cvičenie na hrazde, prostných, no s celkovým počtom 46,050 b. mohla získať len strieborné miesto. Tretie miesto s počtom 46,00 b. patrilo Gregušovej Daniele z Topoľčian a ďalšie štvrté  miesto so ziskom 45,95 b.obsadila naša Karin Miezgová/ na hrazde a kladine bola druhá/. Hneď za ňou skončila na piatom mieste Bellová Naďa z Prievidze  – získala  44,5 b.
V  tejto kategórii sa po prvý krát predstavila z gymnastiek z Elánu aj  Nikola Naodová – získala 41,85 b. a obsadila 12.miesto a prvé gymnastické preteky úspešne absolvovala Michaela Mikušová a obsadila 14.miesto . 
V kategórii mladších žiačok nás zastúpila Katarína Fábriková, ktorá v konkurencii 39 gymnastiek skončila na 10 . mieste s celkovým počtom 44,4 b. 
V kategórii starších žiačok naša Erika Martiňáková po preskoku síce bola na 10.mieste, no v konečnom poradí bola na 22.mieste .
Preteky Slovenského pohára sú zároveň aj súťažou družstiev. Do celkového výsledku sa započítavajú dva najlepšie výkony z každej kategórie. Víťazom 1.kola v konkurencii 14 gymnastických družstiev Slovenska sa stala TJ Sokol Vrútky. I napriek tomu, že prievidzské športové gymnastky nemali zastúpenie v každej kategórii, prípadne v niektorých sa počítal len výkon jednej pretekárky, celkove sa gymnastky z Elánu umiestnili na 4.mieste.
Blahoželáme k dosiahnutému výsledku a želáme veľa úspechov v ďalších kolách.


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri