Úspešní karatisti na návšteve u primátorkyLorem ipsum dolor sit amet 10. 11. 2014 08:03

Karatistov z klub KK Prievidza FKŠ prijala v stredu v Mestskom dome primátorka Prievidze Katarína Macháčková, ktorá im zagratulovala k výborným výsledkom na majstrovstvách sveta.

Prievidzskí karatisti sa v rýchlom slede predstavili na dvoch svetových šampionátoch - v Poľsku  na majstrovstvách sveta det a mládeže WUKF a v Taliansku na majstrovstvách sveta WTKA. V Szczecine získala v mládežníckej kategórii Lukrécia Lachká bronz, v Carrare si Dominika Šalamonová medzi ženami vybojovala dve striebra.
„Dosiahnuté úspechy nás tešia, na oboch šampionátoch bola silná konkurencia. V Poľsku štartovalo celkovo 1400 pretekárov zo 40 krajín, v Taliansku až 5000 zo 60 štátov. Silné výpravy mali domáce reprezentácie, ale veľkým lákadlom bola napríklad aj kvalitná výprava USA. Škoda, že pre chorobu a štúdijné povinnosti nemohli vycestovať viacerí naši pretekári,“ povedal na prijatí u primátorky Miroslav Šenk, hlavný tréner KK Prievidza KFŠ.
„Som hrdá na našich mladých karatistov, opäť potvrdili svoje kvality a ukázali, že sa nestratia ani v silnej konkurencii. Karate má v Prievidzi veľmi dobré zázemie a robí nám dobré meno na Slovensku i vo svete. Svedčia o tom každoročne získané medaily z vrcholných svetových podujatí. Vďaka za to patrí mladým športovcov, ale aj trénerom, funkcionárom a podporovateľom tohto športu,“ uviedla prievidzská primátorka Katarína Macháčková. „Sme radi, že tréneri a funkcionári klubu systematicky pracujú s mládežou.
Vyrastajú tak u nich ďalšie šikovné nádeje, ktoré môžu v najbližších rokoch nadviazať na dosahované úspechy,“ dodal Branislav Bucák, predseda komisie športu, ktorá tento rok podporila KK Prievidza FKŠ sumou 3 000 eur. Domovským stánkom klubu je Centrum voľného času Spektrum v Prievidzi, kde majú prievidzskí karatisti svoju telocvičňu. (mp)


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri