Úspešní basketbalisti zavítali k primátorke12. 6. 2013 07:45

Basketbaloví žiaci a kadeti BC Prievidza Mládež dosiahli nedávno parádny úspech. Oba celky si na záverečných turnajoch svojej vekovej kategórii vybojovali medaily. Žiaci sa pod vedením trénerov Mareka a Tomáša Bulíkovcov stali v Bratislave majstrami Slovenska, kadeti s trénerskou dvojicou Ivan Chrenka a Juraj Pasovský vybojovali v Žiline striebro.

Oba úspešné kolektívy prijala v obradnej sieni mestského domu prievidzská primátorka Katarína Macháčková. S mladými basketbalistami sa porozprávala o ich úspešnom ťažení skončenou sezónou, o najväčších súperoch či oporách tímu.

„Pred rokom som tu vítala víťazov – vtedy ešte mladších žiakov a neprešlo ani 365 dní a našu obradnú miestnosť opäť zaplnila basketbalová mlaď. Chlapci dokázali, že ich vlaňajšie úspechy neboli náhodné. Zabojovať a zvíťaziť medzi šiestimi najlepšími tímami súťaže určite nebolo ľahké. Kadetom síce ušiel titul v Žiline o vlások, no som na nich rovnako hrdá. Chlapci potvrdzujú, že je v našom meste vynikajúca basketbalová základňa,“ prezradila Katarína Macháčková. „Mám veľkú radosť z dosiahnutých úspechov. Verím, že aj tieto dva cenné výsledky budú opäť hnacou silou pre ďalšie napredovanie našich basketbalových tímov, a tým aj celého mládežníckeho prievidzského basketbalu,“ dodala.

Poďakoval za podporu
Prievidzská primátorka udelila obom kolektívom pamätné listy mesta. Na oplátku jej odovzdal medailu a zarámovanú fotku úspešnej basketbalovej mladi Peter Hupka, predseda BC Prievidza Mládež. „Sme veľmi radi, že nás mesto podporuje, a aj vďaka jeho pomoci sme mohli dosiahnuť tieto úspechy. V nasledujúcich rokoch sa budeme snažiť na ne nadviazať,“ uviedol najvyšší predstaviteľ mládežníckeho basketbalu v Prievidzi. Mesto okrem iného finančne podporilo aj oba výjazdy našich nádejí na finálové tunaje – žiakov do Bratislavy a kadetov do Žiliny.

Myslí na nich
Prievidzská primátorka priznala, že si často spomenie na úspešných žiakov BC Prievidza Mládež. Už vlani totižto dostala od nich zarámovanú fotku družstva, ktorú má v kancelárii a takmer denne jej padne od oka.

Branislav Bucák


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri