Úspech psovoda MsP17. 10. 2012 07:03

V dňoch 11.-12. októbra sa v Bratislave uskutočnila Medzinárodná súťaž psovodov mestských polícií, organizovaná mestskou políciou hlavného mesta SR Bratislava. Na programe súťaže boli náročné disciplíny zo základnej poslušnosti a služobnej obrany, organizované počas dňa aj v noci.

Zaujímavou disciplínou bolo napríklad plazenie psa spolu s psovodom v určenom úseku alebo zabránenie výtržnosti v pohostinstve, kde pes musel zabrániť útoku páchateľa pomocou náhubku. Nočné zadržanie bolo sťažené streľbou so samopalu aj tým, že pes mohol vidieť osvetleného páchateľa len niekoľko sekúnd a musel sa orientovať v tme bez toho, aby stratil razanciu, potrebnú pri zadržaní.
V konkurencii psovodov zo SR aj ČR obsadil vynikajúce II. miesto Pavol Tarageľ so psom Buržuj od Vysokej skaly z MsP Prievidza. Ten sa počas tohtoročnej sezóny zúčastnil na desiatich služobných a obranárskych pretekoch, pričom 8 x (!) obsadil medailové umiestnenie. Víťazom sa stal domáci pretekár, III. miesto obsadil príslušník MP Ostrava.
Gratulujeme...

Foto: MsP Prievidza


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri