Úspech nevidiaceho na ME v halovom veslovaní4. 2. 2014 07:31

 V uliciach nášho mesta často stretávame muža s bielou palicou a vodiacim psíkom. Pri pohľade naňho sa  nám možno hlavou mihne mnoho myšlienok -  čo sa mu stalo, čomu sa venuje, čo má rád ... Prinášame odpovede.

Volá sa Milan Lackovič a po ťažkom úraze úplne stratil zrak. Postihnutie značne skomplikovalo jeho život a trvalo mu dlho, kým svoj stav začal akceptovať. Podarilo sa mu to vďaka  práci maséra, štúdiu fyzioterapie na UCM/IFBLR Piešťany, ale hlavne vďaka športu.

Aktívne sa  venuje  posilňovaniu  a halovému veslovaniu a posledný rok  aj veslovaniu na  vode. V halovom veslovaní dosiahol mnohé úspechy v rámci SR s medzinárodnou účasťou a súpermi mu často boli aj vidiaci športovci. 

25.1.2014 sa zúčastnil ME v halovom veslovaní v Kodani, kde vo svojej kategórii adaptive získal zlatú medailu a pootvoril si tak dvere na majstrovstvá sveta, ktoré sa konajú  16.2.2014 v USA – Bostone. V prípade, že sa mu podarí zabezpečiť  finančné prostriedky preňho a sprievodcu a trénera v jednej osobe,  má vzhľadom na dosiahnutý čas reálnu šancu na medailové umiestnenie. Vlani víťaz v jeho  kategórii dosiahol v Bostone čas 3:06,00 na 1000 m a on  na ME urobil 1 000 m v čase  3:02,00. 2. februára 2014  potvrdil čas na pretekoch O pohár Sĺňavy  1000 m za 3:02,1 min  a urobil tak prvý krok k nominácii na najbližšiu letnú paralympiádu v Riu 2016.

Žiaľ, sekcia nevidiacich a slabozrakých športovcov Slovenska, ktorá   mu uhradila cestu a ubytovanie na ME v Kodani, s financovaním jeho účasti na Majstrovstvách sveta mu pomôcť nemôže. Nezostáva nám nič iné len veriť, že sa Milanovi Lackovičovi podarí nájsť sponzorov, splniť si svoj sen a opäť stáť na stupni víťazov. A my mu budeme držať palce.
 


Info servis

Blížiace sa podujatia

Kalendár podujatí

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri