ÚSMEV opäť s ocenením16. 10. 2018 12:02

V dňoch 10. – 13. októbra sa  v Žiline konal IX.  medzinárodný festival a súťaž zborového spevu, kde mala svoje „želiezko v ohni“ aj Prievidza, ktorú reprezentoval spevácky zbor ÚSMEV pod vedením dirigentky Anežky Balušínskej. 

Druhý ročník súťažnej časti Medzinárodného festivalu zborového umenia Žilina Voce Magna 2018 sa uskutočnil počas dvoch dní -  12. a 13. októbra 2018 v  Dome umenia Fatra.

Okrem festivalových koncertov sa uskutočnila súťaž zborov v štyroch kategóriách – dospelé zbory, mládežnícke zbory, detské zbory a vokálne zoskupenia. Odborná porota v medzinárodnom zložení  - prof. PhDr. Jiří Skopal, CSc. (CZ),  prof. Dr. h.c. Ondrej Lenárd (SK),  Elena Matušová (SK), prof. Benedykt  Błoński (PL) a Fabio Pecci (IT) zhodnotila výkon nášho zboru veľmi pozitívne, pretože  mu prisúdila v kategórii A medzi dospelými zbormi  dve  ceny -  zlaté pásmo - A2 - 3. miesto v kategórii dospelé zbory a špeciálnu cenu za hlasovú kultúru. Okrem toho dostal zbor  od talianskeho člena poroty Fabia Pecci  pozvanie na talianske festivaly. Naše speváčky z Úsmevu  podali v súťaži zborov skvelý  výkon  a reprezentovali Prievidzu ozaj kvalitne.  Zaslúžene sa im  dostalo  veľmi veľa pochvál nielen od poroty, ale ja od publika a mnohých účastníkov festivalu i súťaže.


Účasť zboru na súťaži podporilo finančne aj mesto Prievidza.
- eda -


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri