Umelecké prezentácie SZUŠ XoanaLorem ipsum dolor sit amet 11. 6. 2019 08:40

Začiatok júna sa niesol v znamení nielen Medzinárodného dňa detí, ale i umeleckých prezentácií SZUŠ Xoana, v priestoroch Domu kultúry v Prievidzi.

Počas dvoch dní víkendu ukázali žiaci svoje nadobudnuté znalosti, ale i schopnosti, získané v tomto školskom roku, na javisku v divadelnej sále, ale i vo foyery DK. V podobe 3 tanečných prezentácií, galaprogramu, výtvarnej výstavy, ale i premiéry divadelnej inscenácie „Rok u škriatkov, či hudobného koncertu sa odprezentovalo viac ako 500 účinkujúcich, žiakov a kurzistov SZUŠ. Spolu diváci vo vypredaných sálach tlieskali na 6 samostatných umeleckých programoch. Okrem koncoročnej prezentácie, sa žiaci a pedagógovia tento školský rok venovali i speváckym a tanečným súťažiam, ktoré priniesli svoje vytúžené ovocie vo forme absolútneho víťaza na speváckej súťaži v Hlohovci, či postup 6 tanečných skupín na majstrovstvá Európy do Maďarska.

Hlavným cieľom umeleckej školy nie je len vychovávať budúcich umelcov, ale aj žiakov vychovávať umením a vychovávať tak budúcich divákov.

SZUŠ Xoana ďakuje i zástupcom mesta, ktorí nás prišli podporiť na sobotňajšiu prezentáciu, ako i kolektívu KaSS Prievidza za ústretovosť. Všetkým prajeme krásne leto a dovidenia v novom školskom roku.


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri