Ulička ľudových remesiel 201423. 4. 2014 16:07

Aj tento rok bude pri príležitosti Prievidzských mestských dní na námestí vytvorená Ulička ľudových remesiel, ktorá svojim návštevníkom predstaví tradičné slovenské remeslá. Svoje výrobky prídu prezentovať výrobcovia z celého Slovenka, ale aj vzácni hostia zo zahraničia.

Na príležitostnom trhu očakávame nielen domácich návštevníkov, ale aj zahraničných hostí z partnerských miest. Neoddeliteľnou súčasťou slovenského ľudu boli oddávna remeslá, zvyklosti a slávnosti. Na Slovensku dodnes žije niekoľko rezbárov, drotárov, korytárov, hrnčiarov, košikárov, tkáčov, čipkárov a veľa ďalších umeleckých remeselníkov, ktorí sa snažia zachovávať tradície našich predkov. Tieto remeslá už nie sú také časté a pomaly sa vytrácajú. Preto sme radi, že aspoň takýmto spôsobom môžeme časť z týchto remesiel počas trvania Uličky remesiel priblížiť, vám našim občanom a návštevníkom mesta Prievidza.

Popri umeleckých remeslách mesto vytvorí priestor aj pre novodobých trhovníkov, predajcov cukroviniek, textilu, spotrebného tovaru a hračiek. Vaše ratolesti si búdu môcť pochutnať na sladkostiach, pukancoch, cukrovej vate a ďalších maškrtách. Okrem iného pre ne budú pripravené aj rôzne detské atrakcie. Na vytvorenie dobrej nálady je zabezpečený kvalitný a bohatý kultúrny program, občerstvenie, dobré jedlá a nápoje, ktoré budú dotvárať príjemnú náladu do neskorých nočných hodín.


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri