Ukončenie súťažnej sezóny vo fitness v roku 2015 a oceneniaLorem ipsum dolor sit amet 16. 12. 2015 08:35

Športový klub Fitness Free Prievidza a pretekárky "fitnesky" majú za sebou slušnú zbierku trofejí a ocenenia, ktoré spolu s p. trénerkami Jelenou Meleščenkovou a Janou Klečánekovou vynikajúco zvládli, čo potvrdilo slušné umiestnenia a nominácia na MAJSTROVSTVÁ SVETA a MAJSTROVSTVÁ EURÓPY.

Rok 2015 sa pre ŠK Fitness Free Prievidza niesol v pozitívnom smerovaní a v športovej príprave pretekárov , ktorá mala zdokonaliť výkon zverenkýň a potvrdiť finálové umiestnenia.
Na základe vynikajúcich podmienok mesta Prievidza a kvalitného trénovania v City Aréne Prievidza sme mohli zorganizovať tretí krát Majstrovstvá Slovenska v detskom fitness. MSR bolo odrazovým mostíkom na Majstrovstvá sveta , kde sa prebojovala aj naša zverenkyňa Anna Hepnerová a Mária Polerecká. Súťaž otvorila pani primátorka mesta Prievidze JUDr. Katarína Macháčková, ktorá podporuje náš klub svojou účasťou každý rok.

V druhom polroku ,, jesennej sezóny ,, súťaž otvoril opäť domáci klub v spolupráci s mestom Prievidza a obcou Kanianka. Súťaž pod názvom ,,Fitness detí o pohár starostu obce Kanianka,, sa konala 3.10.2015 v Kanianke v KD, kde sa do súťaže zaregistrovalo 90 pretekárov. Táto súťaž bola zároveň prednominačnou súťažou na ME. Súťaž otvoril starosta obce Kanianka Ing. Ivor Husár, ktorému ďakujeme za podporu pri organizovaní súťaže.
V jesennej sezóne sme sa zúčastnili súťaže vo fitness detí v Nitre a vo Zvolene.
Na základe umiestnení a bodového hodnotenia organizačný výbor SAKFST rozhodol o postupe na ME.
Konečný verdikt nás veľmi potešil, pretože z nášho klubu bolo nominovaných na ME 5 pretekáriek. V kategórií 8-9 rokov reprezentovala náš klub ale i Slovensko Sofia Orthová, v kategórií 10-11 rokov Ema Kováčová a v kategórií 14-15 rokov nesklamali Anna Hepnerová , Gréta Pročková, Mária Polerecká, ktoré reprezentujú vynikajúcimi výsledkami náš klub už siedmy rok.
Na majstrovstvách Európy v detskom fitness, ktoré sa 25.10.2015 konali v Budapešti, bola výprava SAKFST pod vedením štátnej reprezentačnej trénerky Anny Mozoláni znovu mimoriadne úspešná. Delegátom výpravy bola i domáca trénerka Jelena Meleščenková , ktorá bola veľkou oporou pre dievčatá. Na podujatí štartovalo zo Slovenska 21 pretekárov, z nich sa 13 dostalo do finále a 9 získalo medailu. Slovensko vyhralo Pohár národov a v individuálnych kategóriách si naši pretekári vybojovali 4 zlaté, 3 strieborné a 2 bronzové medaily.
„V kategórii 14-15 rokov bola vo finále aj Anna Hepnerová, ktorá sa každoročne zlepšuje v postave, zdokonaľuje prezentáciu a teraz excelovala aj v zostave : Komentovala reprezentačná trénerka Anna Mozoláni.

Záver roka a prelom rokov je v športových kruhoch obdobím poďakovania všetkým, ktorí sa pričinili o skvalitnenie a podporu detských športov, preto by sa aj náš klub chcel poďakovať všetkým rodičom za spoluprácu pri realizovaní súťaží a podpore svojich detí.
ŠK Fitness Free Prievidza by sa chcel poďakovať mestu Prievidza za vynikajúce podmienky tréningového procesu v gymnastickej telocvični City Aréna Prievidza , za schválenie priestorov City Aréna na zorganizovanie MSR vo fitness detí a celkovo za finančnú podporu 900,-€ , ktorá nám umožnila skvalitniť špotový proces a zabezpečiť dopravu na súťaže našim pretekárkam.

Výsledky vo fitness detí
Kanianka, Zvolen
Kategória do 7 rokov
Nela Kanianska - 12. m
Vanessa Sanzo - 14. m
Kategóri 8 - 9 rokov
Sofia Orthová - 5. m
Vanessa Buchancová - 6. m
Stella Pekárová - 10. m
Romana Uhlíŕová - 19. m
Kategória 10 - 11 rokov
Aneta Bartošová - 17. m
Martina Hanzelová - 23. m
Kategória 12 - 13 rokov
Ema Kováčová  - 4. m
Michaela Kňazeová - 8. m
Kategória 14 - 15 rokov
Anna Hepnerová - 2. m
Mária Polerecká - 3. m
Grétka Pročková - 4. m
Henrieta Lipovská - 9. m

Majstrovstvá Európy
Budapešť

Kategória 8 - 9 rokov
Sofia Orthová  - 8. m
Kategória 10 - 11 rokov
Ema Kováčová - 8. m
Kategória 14 - 15 rokov
Anna Hepnerová - 6. m
Gréta Pročková - 9. m
Mária Polerecká - 11. m


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri