Týždeň mozguLorem ipsum dolor sit amet 30. 3. 2015 07:39

Každoročne v mesiaci marec sa celosvetovo konajú aktivity zamerané na zvýšenie povedomia o ľudskom mozgu. Na Slovensku „Týždeň mozgu“ organizuje Nadácia MEMORY, Slovenská Alzheimerova spoločnosť a Centrum Memory v spolupráci s Neuroimunologickým ústavom SAV.

Ani mesto Prievidza nie je výnimkou. Tento rok sa zapojilo do tejto aktivity prostredníctvom opatrovateľskej služby. V týždni od 16.3.2015 do 22.3.2015 opatrovateľky vykonávali so svojimi klientmi rôzne vedomostné, pamäťové a poznávacie aktivity.
Činnosťami, ktoré vykonávali so svojimi klientmi cielene podporovali rozvoj a udržiavanie ich mentálnych schopností, pozitívnych duševných procesov a funkcií osobnosti v prostredí ich domova. Klienti aktívne strávili čas so svojimi opatrovateľkami pri speve, recitácii, odriekaní modlitieb, ale aj lúštení krížoviek, hlavolamov a vypĺňaním pripravených hárkov na posilnenie logického myslenia.
Výsledkom tejto aktivity  boli kladné ohlasy a veľká spokojnosť klientov počas návštev v rámci terénnej činnosti vykonávanej v ich domácnostiach.


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri