Tvorivé dielne slávnychLorem ipsum dolor sit amet 4. 7. 2016 09:12

Rôznorodý program pre deti, počas ktorého sa nielen dobre zabavia, ale sa aj niečo naučia, pripravilo na leto Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi.

Aj vy patríte k tým, čo nevydržia nečinne vysedávať pre televízorom či počítačom? Musíte stále niečo vymýšľať a hlavne tvoriť? Na Záhradníckej 19 v Prievidzi ste na správnej adrese. Netreba žiadny špeciálny talent, stačí mať šikovné ruky a hlavne chuť niečo vlastnoručne vyrobiť.

Počas piatkových dopoludní sa deti zoznámia s Pablom Picassom, Marcom Chagallom, Sherlockom Holmesom, Svätoplukom, bratmi Wrightovcami, Coco Chanel,  Jurajom Jánošikom i Charlesom Darwinom.

Ako? V ateliéri modernej maľby sa premenia na umelcov, naučia sa maľovať na sklo, zahrajú sa na detektívov a  zistia, čo všetko sa dá upliesť.  V auguste vyrobia svoje vlastné lietadlá, naučia sa šiť, vyšívať a tancovať zbojnícky tanec. Prázdniny zakončí evolučná teória v praxi.

Prázdniny a námaha? V žiadnom prípade! Presvedčí vás o tom hudobná škola Yamaha, vďaka ktorej sa deti naučia akú hudbu počúvali osobnosti našich dielničiek. A bude to nielen o notách a nôtach.

Tvorivé dielne z dielne slávnych sa budú konať vždy v piatok od 9.00 h do 11.00 h, prvé z nich budú už 8. júla. Tento projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. FPU je hlavným partnerom projektu.

Autor: Monika Bartušová, RKC v Prievidzi


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri