Trhoviská v PrievidziLorem ipsum dolor sit amet 1. 7. 2015 08:15

Trhoviská sú stále obľúbeným miestom nákupov mnohých ľudí aj napriek tomu, že obyvatelia nakupujú stále viac v nákupných strediskách a supermarketoch. Obľúbené sú najmä preto, že sú symbolom predaja kvetov i  najčerstvejšieho ovocia a zeleniny z domácej produkcie.

Na území Prievidze sú v zmysle Všeobecne záväzného nariadenia mesta č. 159/2014 o podmienkach predaja výrobkov a poskytovania služieb  na trhových miestach na území mesta Prievidza povolené tri trhoviská. V centre mesta je k dispozícii Trhovisko na Hviezdoslavovej ul., ktoré bolo  do prevádzky po niekoľkoročnej prevádzke opätovne spustené v júli 2011. Na sídlisku Píly je Trhovisko na Trhovej ulici, ktoré je zároveň najvyťaženejším trhoviskom. Obyvatelia si však môžu nakúpiť aj na Trhovisku na Ulici J. M. Hurbana, ktoré je súčasťou sídliska Zapotôčky – Nové mesto.

Správcom všetkých trhovísk je Správa majetku mesta Prievidza, s.r.o.

Najrušnejším časom na trhoviskách sú sobotné dopoludnia, kedy svoj tovar prinesú domáci záhradkári ako aj profesionálni predajcovia. Počas sobôt je prevádzkový čas trhovísk od  6:00 do 13:00. Trhoviská sú však otvorené aj počas týždňa. Všeobecný čas predaja a prevádzky trhovísk od pondelka do piatka je od 6:00 do 18.00.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri