Tretí ročník výstavy Výtvarná Prievidza29. 9. 2014 15:46

V čase od 2. – 30. októbra 2014 sa v Art galérii mesta Prievidza v kine Baník uskutoční 3. ročník výstavy Výtvarná Prievidza pod záštitou primátorky mesta Kataríny Macháčkovej. Aj v tomto roku bude výberom z aktuálnej  tvorby profesionálnych i neprofesionálnych výtvarníkov mesta Prievidza.

Výstava nie je tematicky obmedzená, jednou z vítaných tém prezentácie sú však výtvarné diela inšpirované mestom, jeho históriou, či súčasným pulzom jeho života – od realistického po abstraktné stvárnenie v závislosti od autorských programov a originality výtvarníkov.

Ambíciou výstavy je prinášať istú reprezentatívnu vzorku tvorby výtvarníkov žijúcich v tomto meste, či inak viazaných na túto lokalitu – od dlhoročných renomovaných výtvarníkov, cez študentov škôl s výtvarným zameraním až po neprofesionálnych či insitných tvorcov.

V záujme kontinuity s výtvarným umením mesta v minulosti, bude v rámci tohtoročnej výstavy osobitnou kolekciou diel prezentovaná i tvorba akad. mal. Imricha Vysočana - in memoriam, ktorý by v tomto roku oslávil 90 narodeniny.

Súčasťou vernisáže, ktorá sa uskutoční 2. októbra 2014 o 17:00, bude i oslava druhého výročia založenia Art galérie mesta Prievidza, na ktorú všetkých priaznivcov výtvarného umenia srdečne pozývame.


Info servis

Občianska anketa

Anketa

Ako by sa mala volať nová fontána na Námestí slobody?

  •  36%
  •  46%
  •  17%
bez zapnutého javascriptu je nutné mít zobrazen tento obrázek

390 účastníkov
Archív ankiet

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri